Dariusz Formella: Przechodzę do Lecha Poznań, ale marzę o grze za granicą

PRZEGLĄD PRASY. Lecha Poznań na pewno nie traktuje jako przystanku na drodze do gry w zagranicznym klubie, ale nie wiem, jak potoczy się moja kariera i co będzie za kilka lat - mówi na łamach ?Dziennika Bałtyckiego? Dariusz Formella, piłkarz Arki Gdynia, który w lipcu przejdzie do Lecha Poznań.
Środowa informacja o tym, że Formella związał się z Lechem, zaskoczyła kibiców i dziennikarzy. Motywy, jakimi kierował się niespełna 18-letni napastnik, były jasne - chęć gry w lepszym klubie. - Spędziłem w Arce pięć lat i jestem za to niezmiernie wdzięczny. Czułem jednak, że powinien się sprawdzić, że to czas na rozwój. Nie chcę debiutować w ekstraklasie w wieku 26-27 lat, zwłaszcza że marzę o grze za granicą - mówi młody piłkarz w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". - Rozmowy z Lechem nie przeciągały się specjalnie ani też nie trwały bardzo krótko. Arka Gdynia zaproponowała mi podpisanie nowej umowy, ale wybrałem Lecha. To była po prostu propozycja nie do odrzucenia - dodaje.

Mieszkający w Trójmieście trener i komentator telewizyjny Czesław Michniewicz w rozmowie z poznan.sport.pl stwierdził, że Lech sprzątnął młodego piłkarza sprzed nosa Legii Warszawa. - Słyszałem, że było jakieś zainteresowanie z ich strony, ale bez żadnych konkretów. Żadnego telefonu z Legii nie odebrałem - mówi Dariusz Formella.

Więcej - tutaj.