Dariusz Formella, nowy talent w Lechu: zobacz jego gole i asysty [WIDEO]

Dariusz Formella, który od 1 lipca będzie piłkarzem Lecha Poznań, to etatowy reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski. W zeszłym roku swoją asystą w kluczowym meczu przyczynił się do zdobycia przez kadrę do lat 17 brązowego medalu mistrzostw Europy. W innych spotkaniach sam strzelał gole.
W pierwszym meczu mistrzostw Europy do lat 17 z Belgią (1:0) Dariusz Formella wszedł na boisko w 56. minucie. Już dziewięć minut później zaliczył asystę przy zwycięskim golu Mariusza Stępińskiego.

W starciu ze Słowenią (1:1) nowy napastnik Lecha Poznań został wystawiony na boisku przez trenera Marcina Dornę w 53. minucie, od tego momentu wykonywał rzuty rożne dla Polaków. Trzeci mecz grupowy z Holandią (0:0) i półfinał (0:1) z Niemcami Dariusz Formella oglądał z ławki rezerwowych. Brązowe medale na turnieju w Słowenii zdobyli też reprezentanci Kolejorza: Aleksander Wandzel, Adrian Cierpka i Karol Linetty.

Dariusz Formella w narodowych barwach strzelił gole m.in. Turcji, Rosji, Słowenii (dwa). Poniżej również ładny gol zdobyty lobem w sparingu z Szamotułami.

Dariusz Formella w 2012 roku został z Arką Gdynia mistrzem Polski juniorów starszych. W ostatnim meczu turnieju finałowego z Pogonią Szczecin zdobył gola, a remis 1:1 sprawił, że Arka o punkt wyprzedziła w klasyfikacji końcowej Lecha Poznań.

Czy sprowadzenie Dariusza Formelli to dobry krok Lecha Poznań?