Rosły bramkarz definitywnie odchodzi z Lecha Poznań do Korony Kielce

Seweryn Derbisz, bramkarz drużyny Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań, związał się z Koroną Kielce. Podpisał kontrakt do końca czerwca tego roku, z opcją przedłużenia o dwa lata. Piłkarz, który w kwietniu skończy 18 lat, dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi - ma 196 cm wzrostu.
Seweryn Derbisz przeszedł do Lecha Poznań z Lechii Dzierżoniów. W 2012 roku zagrał w 15 meczach Kolejorza w Młodej Ekstraklasie, wpuścił w nich 18 goli. 2 lutego bramkarz wystąpił w Miedzi Legnica w sparingu z MKS Oława. W Koronie wystąpił w sparingu z Olimpią Grudziądz (0:2), po którym trener Leszek Ojrzyński powiedział: - Będziemy mu się jeszcze przyglądać. W tym meczu nie miał zbyt wielu okazji, by się wykazać, a przy straconych bramkach był bez szans.

W kolejnym sparingu Seweryn Derbisz również wpuścił dwa gole (z Wisłą Puławy), ale zaprezentował się na tyle dobrze, że Korona zdecydowała się podpisać z nim umowę.

Tej zimy piłkarzem Lecha przestał być inny bramkarz Gerard Bieszczad (ostatnio w Warcie Międzychód), który podpisał umowę z Wisłą Kraków, do Arki Gdynia wypożyczony został Jakub Miszczuk, a do Jaroty Jarocin czwarty bramkarz na obozie w Hiszpanii - Karol Szymański. Razem z nim do jarocińskiego zespołu prowadzonego przez Jarosława Araszkiewicza wypożyczony został 21-letni obrońca Miłosz Filipiak.