Lech Poznań gotowy do powrotu na Bułgarską. Nie wygrał tu od początku października

- Sądzę, że jesteśmy już gotowi do tego, by zacząć wygrywać przy Bułgarskiej - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Na swoim stadionie ?Kolejorz? wygrał dotąd tylko dwa mecze w tym sezonie
W pierwszym meczu rundy rewanżowej piłkarze Lecha Poznań wygrali z Ruchem Chorzów. Można powiedzieć - zgodnie z planem, bo było to ósme zwycięstwo w dziewiątym wyjazdowym występie lechitów w tym sezonie.

Teraz, przed piątkowym przyjazdem Polonii Warszawa do Poznania, obrońca "Kolejorza" Hubert Wołąkiewicz mówi: - Jeśli chcemy skutecznie walczyć o mistrzostwo Polski, to musimy wygrywać u siebie.

Akurat wynikami przed własną widownią poznaniacy nie mają się co chwalić. Wygrali tu tylko dwa razy, ostatni raz na początku października. Potem w trzech kolejnych spotkaniach wyraźnie przegrywali. - Zimą dużo o tym rozmawialiśmy. Zastanawialiśmy się, skąd się to bierze, że u siebie, w wielu meczach, w których powinniśmy dominować i wygrywać, jednak przegrywaliśmy - mówi Wołąkiewicz.

Słowa obrońcy potwierdza trener Mariusz Rumak. - Poświęciliśmy na tę analizę dużo czasu, bo przyczyna tych ostatnich porażek na swoim terenie tkwi w głowach piłkarzy - uważa szkoleniowiec i dodaje: - Sądzę, że jesteśmy już gotowi do tego, by zacząć wygrywać przy Bułgarskiej.

Z perspektywy występu przed własną widownią cieszy się Karol Linetty. - Gra u siebie, przy wsparciu kibiców, na pewno podnosi na duchu - przypomina.

Na wtorkowym treningu we Wronkach, pierwszym po zwycięstwie w Chorzowie, lechici wracali jeszcze pamięcią do 4:0 z Ruchem. - Ocena tego występu jest dobra, bo strzeliliśmy cztery bramki, a nie straciliśmy żadnej, ale są jeszcze mankamenty w naszej grze, widzimy je i nie popadamy w euforię. Do kolejnych spotkań na pewno podejdziemy z pokorą - podkreśla trener Mariusz Rumak i tłumaczy, że tak efektowne zwycięstwo po słabych wynikach w sparingach nie było dla niego zaskoczeniem. - Jeżeli ktoś widział nasze gry kontrolne, to widział, że ćwiczyliśmy w nich wiele wariantów. Trzeba było tylko wytrzymać ciśnienie i przyjąć te porażki, tak jak je przyjęliśmy. Wiedziałem, że mamy swoją jakość - twierdzi.