Sport.pl

Przeniesienie pauzy Łukasza Teodorczyka? ''Chyba że się przyzna''

PRZEGLĄD PRASY. Komisja Ligi zbada, czy napastnik Lecha Poznań Łukasz Teodorczyk w meczu z Ruchem Chorzów celowo sprowokował sędziego do pokazania mu żółtej kartki. By przenieść pauzę na inny mecz niż ten najbliższy, z Polonią Warszawa, nie ma jednak prawa - podaje Przegląd Sportowy.
WYGRAJ LIGĘ RUSZA NA WIOSNĘ! SKOMPLETUJ DRUŻYNĘ I WALCZ. 10 000 W PULI »

Rzecznik Ekstraklasa S.A. Adrian Skubis potwierdza w Przeglądzie Sportowym, że Komisja Ligi zbiera się w środę i ma zająć się sprawą Łukasza Teodorczyka. Nieoficjalna wiedza od jednego z członków komisji jest jednak taka, że ''nie ma przepisów prawa związkowego, które pozwalałyby na uwzględnienie klauzuli i przeniesienie kary'': - Żółta kartka oznacza z automatu pauzę w kolejnym spotkaniu i tak też będzie w tym przypadku. Chyba, że Teodorczyk przyzna się do zachowania niezgodnego z duchem fair play.

Żółta kartka Łukasza Teodorczyka z Ruchem

Następny mecz Lecha Poznań to piątkowe spotkanie z Polonią Warszawa, poprzednim klubem Łukasza Teodorczyka. Właściciel ''Czarnych Koszul'' Ireneusz Król długo nie chciał się zgodzić na wcześniejszy transfer piłkarza, który już w pierwszych dniach stycznia podpisał obowiązujący od nowego sezonu kontrakt z Lechem. Lechowi na wcześniejszym sprowadzeniu Teodorczyka zależało bardzo, a wśród argumentów mających przekonać Króla - oprócz pół miliona złotych - była obietnica, że snajper nie zagra w meczu z jego drużyną. Co ciekawe, taki zapis nie znalazł się w umowie transferowej i jest tylko dżentelmeńską umową między Lechem i Polonią.

Łukasz Teodorczyk, po tym jak w 84. minucie pierwszego wiosennego meczu odkopnął piłkę po gwizdku i został ukarany żółtą kartką, faktycznie nie zagra z Polonią - teraz nie tylko z powodu umowy, ale też pauzy za kartki.

Co czeka Łukasza Teodorczyka? Dyskutuj!

Czy Łukasz Teodorczyk powinien zostać ukarany za celowe bycie ukaranym żółtą kartką przed meczem, w którym i tak nie miał zagrać?
Więcej o:
Komentarze (30)
Przeniesienie pauzy Łukasza Teodorczyka? ''Chyba że się przyzna''
Zaloguj się
 • ketjow1978

  Oceniono 150 razy 130

  A co z 3 piłkarzami Legii, którzy dziwnym trafem "czyszczą" się w spotkaniu z najsłabszym w lidze GKSem Bełchatów? Dlaczego tego problemu portal weszło, który całą sprawę nagłośnił nie naświetla?

 • cortez1492

  Oceniono 83 razy 79

  Jeśli komisja w ogóle będzie się zajmować tzw. sprawą Teodorczyka to znaczy że choroba umysłowa w naszej piłce postępuje w zastraszającym tempie.

 • thekamyll

  Oceniono 71 razy 71

  Oficjalnie nie ma takiego zapisu w umowie transferowej, więc komisja nie ma podstaw żeby do czegoś się przyczepić.

 • auto-blog

  Oceniono 42 razy 38

  Może nie jest to fair play ale nie ma na to przepisów. Tak więc nie rozumiem z czego ta afera, przecież on nie pierwszy i nie ostatni który to zrobił a przed nim nie takie gwiazdy piłki się tak zachowywały.

  ----

  Sklep Motoryzacyjny

  www.crazycars.e-autosklep.pl

 • zbignes

  Oceniono 35 razy 35

  Komisja w pilnym tempie musi zawiesić po 5 piłkarzy na 5 meczy z Lecha, Górnika, Polonii i Śląska, inaczej powtórzy się historia z ubiegłego roku i ponownie cała Polska będzie śpiewać - Gdzie twoje berło Legio pier......

 • 3bi

  Oceniono 34 razy 34

  Nie rozumiem całego larum wobec tej sprawy.Teodorczyk nie pierwszy i nie ostatni.Nie popełnił żadnego wykroczenia,wiec o co chodzi?? Proponuję przejrzeć sobie archiwum meczy nie tylko w ekstraklasie,ale i zachodnich, wtedy mozna łatwo zobaczyc,ze juz wielokrotnie podobna sytuacja miała miejsce. Portal z Warszafki, nie może przeżyć coś tego faktu...Obudzili się ze snu zimowego czy jak??
  Teo jak Ty żeś wytrzymywał w tym mazowszańskim burdelu tyle czasu?

 • forgotten_realms

  Oceniono 32 razy 30

  Jakie komisje, taki stan polskiej piłki. Leśne dziadki się ośmieszają.

 • ewa5.0

  Oceniono 19 razy 19

  Wypad na drzewo palanty z Przeglądu Sportowego,zajmijcie się Waszą Ległą,bo dostała baty nie ostatnie w tej rundzie!
  Od Lecha -wara i od Teodorczyka też!

 • epox

  Oceniono 23 razy 17

  po pierwsze każda 4 kartka powinna być w takim razie prześwietlana przez komisję ligi.
  po drugie wykluczenie Teodorczyka było spowodowane umową dżentelmeńską ... więc

  Jak w piłce kopanej słyszę fair play to mnie śmiech bierze i wku... zarazem
  Jakie fair play skoro bożyszczem tłumów i komentatorów jest nadal święty Diego który zdobył gola ręką ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX