Michał Jakóbowski z Lecha Poznań wybrał klub, w którym będzie grał wiosną

Nie Zawisza Bydgoszcz, a Warta Poznań jest zespołem, w którym w rundzie wiosennej będzie występował skrzydłowy Lecha Poznań, Michał Jakóbowski.
Jak nieoficjalnie dowiedział się POZNAN.SPORT.PL, oba poznańskie kluby doszły już do porozumienia w sprawie wypożyczenia 21-letniego pomocnika. Uściślając, jest to tak naprawdę przedłużenie ubiegłorocznej umowy, na mocy której Michał Jakóbowski spędził cały 2012 rok w Warcie Poznań. Zagrał w 26 meczach I ligi, strzelił w nich dwa gole.

Od stycznia przygotowywał się do rundy z Lechem Poznań. Był na obozach we Wronkach i hiszpańskiej Esteponie, ale trener Mariusz Rumak pominął go w kadrze na drugą część sezonu ekstraklasy. - Razem doszliśmy do wniosku, że wiosną ma bardzo małe szanse na grę w Lechu. A to jest młody piłkarz, musi grać żeby się rozwijać - tłumaczył szkoleniowiec. - Będzie grał w I lidze, w grę wchodzą Warta i Zawisza Bydgoszcz - dodał.

Oba kluby zaproponowały Michałowi Jakóbowskiemu grę w swoich zespołach. Piłkarz wybrał Wartę i w sobotę zagrał już dla niej w sparingu z KS Polkowice. Jego pozostanie w ekipie "Zielonych" na wiosnę wcale nie było pewne. Wkrótce ma już zostać ogłoszone oficjalnie.

Wiosną w zespole z Drogi Dębińskiej mają grać też inni lechici: Igor Jurga i Adam Gajda.