Obrońca Zagłębia Lubin na 99 proc. podpisze umowę z Lechem Poznań?

Costa Nhamoinesu na dniach powinien zostać nowym zawodnikiem Lecha Poznań - można przeczytać na portalu Facebook. Obrońca z Zimbabwe zagrał w pierwszym meczu rundy wiosennej, ale nie przedłuży umowy z Zagłębiem Lubin.
Profil Kibicujemy polskim zespołom w europejskich pucharach informację o domniemanym przejściu obrońcy do Lecha podał w piątek. Później news został podany m.in. na Facebooku Tylko Ekstraklasa, który twierdził: ''Mamy 99,9 % pewności ;)''.

Podczas zimowego zgrupowania w Turcji dyrektor sportowy Zagłębia Paweł Wojtala przedstawił piłkarzowi i jego menedżerom warunki nowego kontraktu. Jak informuje oficjalna strona klubowa, Costa Nhamoinesu przekazał, że zamierza latem opuścić Zagłębie, bo potrzebuje nowych wyzwań. Jego obecna umowa z Zagłębiem wygasa z końcem czerwca 2013 r.

- Zaproponowane obrońcy warunki były bardzo dobre, nie odbiegały od standardów, jakie przyjęliśmy w Zagłębiu Lubin. Costa zapowiedział jednak, że latem zamierza odejść, bo potrzebuje nowych wyzwań i szanujemy tę decyzję. W znalezieniu nowego pracodawcy mają mu przede wszystkim pomóc dobre występy w rundzie wiosennej. Trener Hapal będzie więc nadal stawiał na Nhamoinesu, piłkarz z Zimbabwe wiosną będzie ważnym dla Zagłębia piłkarzem - tłumaczy Paweł Wojtala.

Costa Nhamoinesu ma 27 lat, przed przyjazdem do Polski grał w Darryn Textiles Africa United, AmaZulu i Maxvingo United. Wiosnę 2008 roku spędził w KS Wisła, skąd przeszedł do Zagłębia. Z lubińskim zespołem wrócił do ekstraklasy. W niej do tej pory wystąpił 74 razy i zdobył cztery gole. Może grać na lewej stronie i środku obrony, ma na koncie występy w reprezentacji kraju.

W Lechu Poznań występowało w latach 90. trzech piłkarzy z Zimbabwe: bramkarz Gift Muzadzi, George Mbwando i Elasto Lungu.

Czy Costa przejdzie do Lecha Poznań?