Lech Poznań chce koncertu na stadionie przy Bułgarskiej. "Musi się bilansować"

PRZEGLĄD PRASY. Zarządca poznańskiego Stadionu Miejskiego chce zorganizować na nim duży koncert muzyczny w tym roku - informuje ?Rzeczpospolita?.
W opublikowanym przez "Rzeczpospolitą" artykule na temat stadionu przy Bułgarskiej w Poznaniu pojawia się informacja, że zarządzające obiektem konsorcjum Lecha Poznań i spółki Marcelin Management planuje zorganizowanie "co najmniej jednego dużego koncertu" muzycznego jeszcze w tym roku. Dziennik informuje, że operator stadionu prowadzi w tej sprawie rozmowy z agencjami artystycznymi. - To one negocjują z gwiazdami. Sami nie jesteśmy w stanie zakontraktować gwiazdy i zorganizować koncertu na kilkadziesiąt tysięcy osób - mówi Bartosz Skwiercz, dyrektor ds. komunikacji i marketingu Lecha Poznań. - Każdy taki koncert musi być rentowny lub przynajmniej się bilansować - podkreśla.

Jedynym artystą, który wystąpił na zbudowanym na nowo poznańskim stadionie, był Sting, który gościł w Poznaniu we wrześniu 2010 roku. Jego koncert uświetnił otwarcie obiektu przed Euro 2012.

Poznań szuka oszczędności