''Proszę państwa, jest napastnik!'', ale... ''To nie jest odpowiedź na transfery Legii''

- Proszę państwa, jest napastnik. Jest nim Łukasz Teodorczyk - tymi słowami rozpoczął przedstawienie nowego piłkarza członek zarządu Lecha Poznań Piotr Rutkowski. Wyraził nadzieję, że atakujący pójdzie ścieżką wytyczoną przez Roberta Lewandowskiego i Artjomsa Rudnevsa.


- Napastników mamy, bo Bartosz Ślusarski rozegrał rundę swojego życia, Vojo Ubiparip dobrze przepracował okres przygotowawczy, a jest też młody Patryk Wolski, ale cieszymy się, że już teraz dołącza do nas Łukasz Teodorczyk - przemówił Piotr Rutkowski.

- Twierdzę, że warto było czekać, bo to dokładnie ten typ zawodnika, którego chcieliśmy mieć. Profil zawodnika, który został stworzony po odejściu Lewandowskiego, w który się wpisywał Artjoms Rudnevs. Mam nadzieję, że podąży tą ich ścieżką Łukasz. Wydaje mi się, że po transferach Kaspera [Hämäläinena] i Łukasza każdy powinien zauważyć, o co będziemy walczyć. Wyzwania są duze, presja duża, ale myślę, że Łukasz się nie przestraszy i pokaże to na boisku już wiosną - dodawał.

Spytany o to, czy ściągnięcie Łukasza Teodorczyka już teraz, a nie 1 lipca - jak pierwotnie podpisano kontrakt - to reakcja na aktywną politykę transferową Legii Warszawa, Piotr Rutkowski powiedział: - To nie jest odpowiedź w kierunku Legii. Mamy własną strategię, własny pomysł, nie musimy patrzeć na to, co robi konkurencja.

KTO STRZELI WIOSNĄ NAJWIĘCEJ GOLI DLA LECHA? DYSKUTUJ

Po podpisaniu już teraz ważnego kontraktu przez Łukasza Teodorczyka, zimowe transfery Lecha Poznań oceniam...