Szymon Drewniak oddala się od pierwszego składu Lecha Poznań?

W niedzielę zamiast w meczu pierwszego zespołu z Pogonią Szczecin Szymon Drewniak zagra w sparingu ekipy z Młodej Ekstraklasy. Czyżby oznaczało to, że młody pomocnik zdecydowanie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie Lecha?
Szymon Drewniak miał całkiem udaną rundę jesienną - w siedmiu meczach ekstraklasy zagrał od pierwszej minuty, strzelił też swojego pierwszego ligowego gola, i to bardzo ważnego, dającego zwycięstwo 1:0 z Wisłą w Krakowie. Wydawało się, że jest na dobrej drodze do tego, by powalczyć o mocniejszą pozycję w zespole.

W zimowych sparingach młody lechita grał jednak niewiele, a w dodatku konkurencja w zespole wzrosła po tym, jak Lech kupił Kaspera Hämäläinena. W sytuacji gdy miejsca w środku pola są "zabetonowane" dla Łukasza Trałki i Rafała Murawskiego, a rolę ofensywnego pomocnika ma grać Hämäläinen, Szymonowi Drewniakowi pozostaje czekanie na kontuzje bądź kartki kolegów. Ale i wtedy nie jest pewne, że to właśnie strzelec gola w Krakowie wskoczy do składu - do gry w środku pomocy aspirują przecież jeszcze Karol Linetty, Ivan Djurdjević i Piotr Reiss.

Teraz trener Mariusz Rumak oddelegował Drewniaka na mecz Młodej Ekstraklasy z Ostrovią Ostrów Wlkp. Razem z nim w młodzieżowej drużynie zagrają dwaj inni piłkarze, którzy z Lechem byli na obozie w Hiszpanii - bramkarz Aleksander Wandzel i obrońca Błażej Cyfert. Początek spotkania w Jarocinie o godz. 17.30.