Sport.pl

Szymon Drewniak oddala się od pierwszego składu Lecha Poznań?

W niedzielę zamiast w meczu pierwszego zespołu z Pogonią Szczecin Szymon Drewniak zagra w sparingu ekipy z Młodej Ekstraklasy. Czyżby oznaczało to, że młody pomocnik zdecydowanie przegrywa rywalizację o miejsce w składzie Lecha?
Szymon Drewniak miał całkiem udaną rundę jesienną - w siedmiu meczach ekstraklasy zagrał od pierwszej minuty, strzelił też swojego pierwszego ligowego gola, i to bardzo ważnego, dającego zwycięstwo 1:0 z Wisłą w Krakowie. Wydawało się, że jest na dobrej drodze do tego, by powalczyć o mocniejszą pozycję w zespole.

W zimowych sparingach młody lechita grał jednak niewiele, a w dodatku konkurencja w zespole wzrosła po tym, jak Lech kupił Kaspera Hämäläinena. W sytuacji gdy miejsca w środku pola są "zabetonowane" dla Łukasza Trałki i Rafała Murawskiego, a rolę ofensywnego pomocnika ma grać Hämäläinen, Szymonowi Drewniakowi pozostaje czekanie na kontuzje bądź kartki kolegów. Ale i wtedy nie jest pewne, że to właśnie strzelec gola w Krakowie wskoczy do składu - do gry w środku pomocy aspirują przecież jeszcze Karol Linetty, Ivan Djurdjević i Piotr Reiss.

Teraz trener Mariusz Rumak oddelegował Drewniaka na mecz Młodej Ekstraklasy z Ostrovią Ostrów Wlkp. Razem z nim w młodzieżowej drużynie zagrają dwaj inni piłkarze, którzy z Lechem byli na obozie w Hiszpanii - bramkarz Aleksander Wandzel i obrońca Błażej Cyfert. Początek spotkania w Jarocinie o godz. 17.30.

Więcej o:
Komentarze (3)
Szymon Drewniak oddala się od pierwszego składu Lecha Poznań?
Zaloguj się
  • 2otija2

    Oceniono 24 razy 22

    Badz co badz mazwisko adekwatne do sposobu gry

  • prawdziwy40

    Oceniono 10 razy 10

    Muszę Pana rozczarować panie redaktorze.Czy gdyby Linetty wyraził chęć zagrania z młodą ekstraklasą poświęcając swoją wolną niedzielę też by Pan napisał coś takiego o nim?Jeśli Pan nie wie co sprawiło że młody pomocnik zagra dzisiaj sparing z młodą ekstraklasą to niech Pan zakończy te spekulację,podteksty i szukanie dziury w całym.To jest tylko sparing i gwarantuję Panu,że chodzi tylko o rytm meczowy.Jak to niewiele potrzeba dla dziennikarzy,żeby szukać jakiś sensacji.A tak naprawdę niwiele wiecie.Działanie po omacku.Piszę Pan o rzekomym zesłaniu do młodej ekstraklasy to niech Pan pofatyguję się chociaż i zapyta trenera lub samego zawodnika kto podjął taką decyzję o grze w swój wolny dzień od pracy.Proponuję poczekać z przedwczesnymi opiniami,które w Pana mniemaniu mijaja się z prawdą.W jednym ma Pan tylko rację,że Szymon Drewniak na swojej optymalnej pozycji ma konkurentów z górnej półki a więc Murasia i Trałkę co nie znaczy że gorzej gra od nich.Udowodnił już że doskonalę potrafi ich zastąpić i to że nie raz brakuje dla niego miejsca w podstawowej jedenastce to nie znaczy że oddala się od swojej drużyny i że trener nie ceni sobie jego umiejetności Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX