Jak wygląda i gra Kasper Hämäläinen? Można się przekonać samemu

Sobotni pojedynek z Pogonią Szczecin to ostatni sparing Lecha Poznań. Kibice będą mogli zobaczyć z bliska, jak gra Fin Kasper Hämäläinen. To ostatni test ?Kolejorza? przed startem w rundzie wiosennej ekstraklasy
Choć sparing we Wronkach będzie dla Lecha Poznań ostatnim przed rundą wiosenną ekstraklasy, nie zobaczymy w nim optymalnej jedenastki zespołu Mariusza Rumaka.

- Skład, którym rozpoczniemy to spotkanie, nie będzie jeszcze jedenastką na pierwszy w rundzie wiosennej mecz z Ruchem. Na wyjściowe ustawienie w Chorzowie przyjdzie czas. Jest jeszcze miejsce na rywalizację - mówi drugi trener Lecha Poznań Jerzy Cyrak na oficjalnej stronie klubu.

Sparing ma także znaczenie prestiżowe. Poznaniacy wygrali tylko dwa z siedmiu zimowych sparingów, ale to i tak statystyka lepsza niż w przypadku Pogoni. Szczecinianie zwyciężyli zaledwie w dwóch z dziewięciu gier kontrolnych - i to przeciw niżej notowanym Bałtykowi Gdynia i Kotwicy Kołobrzeg (mocniejszy od nich okazał się m.in. wicemistrz Chin Jiangsu Sainty, klub Siergieja Kriwca). To sprawia, że trener szczecinian Artur Skowronek test z Lechem potraktuje inaczej niż "Kolejorz". - Zestawienie będzie bardzo zbliżone do optymalnego. Przeciwnik wzbudza emocje, więc skala rywalizacji będzie widoczna - mówi szkoleniowiec. Zimą Pogoń poszerzyła swoją kadrę o trzech piłkarzy, w tym japońskiego napastnika Takuyę Murayamę i urodzonego we Francji młodzieżowego reprezentanta Polski, Juliena Tadrowskiego, sprowadzonego z Arki Gdynia.

Nad wzmocnieniami "Kolejorza" (czy też raczej ich niedostatkiem) kibice w Poznaniu nadal tylko wzdychają. Sparing we Wronkach i tak powinien być dla nich atrakcją, bo będą mogli z bliska przyjrzeć się grze Kaspera Hämäläinena. Pomocnik z Finlandii, który błysnął dwoma golami w meczu z bułgarskim Łudogorcem Razgrad, ma obsługiwać podaniami poznańskich napastników. W jesiennym spotkaniu z Pogonią w Poznaniu i świetnie podanie, i pusta bramka po minięciu bramkarza nie wystarczyły do tego, by Bartosz Ślusarski strzelił gola. Zremisowane spotkanie z Pogonią kojarzy się właśnie z tamtym pudłem. Wtedy brak zwycięstwa "Kolejorza", przy bardzo dobrej grze, wydawał się tylko wypadkiem przy pracy. Kolejne domowe mecze Lecha w lidze (blamaże z Jagiellonią, Legią i Śląskiem przy tylko jednym zwycięstwie z Piastem) boleśnie zweryfikowały tę opinię.

Wygranymi sobotniego sparingu z Pogonią mogą być młodzi piłkarze, którzy mało grali na obozie poznaniaków w Hiszpanii, tacy jak Błażej Cyfert, Michał Jakóbowski czy Bartłomiej Olejniczak. - Kadra nie jest jeszcze zamknięta. Będą w niej zmiany i dobrze byłoby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, aby znaleźć się w zespole na rundę wiosenną - przekonuje Błażej Cyfert na klubowej stronie.

Lech - Pogoń na żywo na POZNAN.SPORT.PL w sobotę od godz. 14 we Wronkach. Wstęp wolny.

Kasper Hämäläinen osiągnie w Lechu Poznań: