Minęły ponad dwa lata, odkąd Lech Poznań strzelił gola z rzutu wolnego

Niedawne gole Piotra Reissa i Kaspra Hämäläinena z rzutu wolnego w meczach sparingowych Lecha Poznań podczas zgrupowania w Hiszpanii skłaniają do refleksji na temat tego, jak wyglądają stałe fragmenty gry w wykonaniu Kolejorza i kiedy ostatni raz udało mu się zdobyć gola z wolnego. Serwis kkslech.com poszukał odpowiedzi na to pytanie.
Kiedyś Lech Poznań słynął z dobrze wykonywanych rzutów wolnych. Nie tylko Piotr Reiss, lecz także Semir Stilić, Dimitrije Injca i wielu innych graczy potrafiło skutecznie uderzyć z rzutu wolnego. Lech zdobywał w ten sposób sporo bramek, ale tę umiejętność zupełnie zatracił. Dzisiaj trzeba wytężyć pamięć, aby przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz Lechowi udała się taka sztuka w meczu ligowym. Serwis kkslech.com poszukał odpowiedzi - ostatnią ligową bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego Kolejorz strzelił (uwaga!) 11 września 2010 roku, zatem dwa i pół roku temu! Był to mecz ze Śląskiem Wrocław, a strzelcem gola okazał się Sławomir Peszko.

Tu można sobie przypomnieć to wydarzenie

Jak twierdzi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak, poznaniacy pracują nad stałymi fragmentami gry, w tym rzutami wolnymi. Gole podczas zgrupowania w Hiszpanii są zwiastunem, że coś może zmienić się na lepsze w tej kwestii. Najpierw bowiem Piotr Reiss strzelił gola z rzutu wolnego w sparingu z rumuńskim Dinamem Bukareszt , a następnie nowy piłkarz Lecha Kasper Hämäläinen uderzył skutecznie z rzutu wolnego w sparingu z bułgarskim Łudogorcem Razgrad.

więcej tutaj

CZY LECH POZNAN MA PROBLEM ZE STAŁYMI FRAGMENTAMI GRY?

Kasper Hämäläinen osiągnie w Lechu Poznań: