Łukasz Teodorczyk: Temat mojego zimowego przejścia do Lecha Poznań nie upadł

PRZEGLĄD PRASY. - Nie odchodzę z Polonii do Lecha dla kasy. To bzdura - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Łukasz Teodorczyk, który od lipca będzie piłkarzem Kolejorza. Sam piłkarz nie wyklucza sytuacji, że trafi do Poznania jeszcze przed rundą wiosenną.
W Polonii Warszawa nastąpiło w czwartek tąpnięcie. Czterej jej piłkarze - Wladimir Dwaliszwili, Djordje Cotra, Adam Kokoszka i Łukasz Piątek - wyjechali ze zgrupowania w Turcji. Piąty - Sebastian Przyrowski dostał wolną rękę w znalezieniu sobie nowej drużyny. Powodem takiej decyzji piłkarzy są zaległości finansowe, jakie ma wobec nich właściciel drużyny, Ireneusz Król.

Czy to wydarzenie może mieć jakikolwiek wpływ na Łukasza Teodorczyka, który od nowego sezonu będzie graczem Lecha Poznań? - Ja będę grał. Nie jestem na etapie przygody z piłką, żeby komplikować sobie życie - mówi reprezentant Polski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", pytany o to, czy też zamierza opuścić zgrupowanie Polonii w Turcji.

W obszernym wywiadzie opowiada, że był zaskoczony tym, że warszawski klub nie zaproponował mu przedłużenia kontraktu. - Wszystkie warunki nowej umowy były ustalone jeszcze za prezesury Józefa Wojciechowskiego. Wystarczyła chęć jej przedłużenia i moja zgoda. Nie byłoby żadnego tematu - mówi piłkarz.

Teraz sytuacja jest inna, bo Łukasz Teodorczyk związał się z Kolejorzem. - Chcę się rozwijać, dlatego latem przechodzę do Lecha. (...) Nie wiem, dlaczego kluby nie osiągnęły porozumienia [w sprawie zimowego transferu zawodnika z Polonii do Lecha - red.], to nie jest pytanie do mnie. Sądzę jednak, że temat zimowego przejścia jeszcze nie upadł - mówi młody napastnik.

Łukasz Teodorczyk wspomina też sytuację z ostatniego meczu Lecha z Polonią, gdy w teatralny sposób upadł po starciu z Luisem Henriquezem. - Wszystko się wtedy skumulowało. Henriquez wykonał ruch głową w moim kierunku, ja niepotrzebnie upadłem, i to z opóźnieniem - mówi.

Teodorczyk: "Nie odchodzę dla kasy"