Sport.pl

Krzysztof Kotorowski bramkarzem Lecha Poznań w meczu z Rapidem

Młodzi bramkarze Lecha Poznań - Aleksander Wandzel i Karol Szymański - niemal na pewno nie zagrają w żadnym sparingowym meczu na zgrupowaniu w Hiszpanii. W czwartkowym meczu z Rapidem Bukareszt wystąpi Krzysztof Kotorowski.
Lech na południe Europy zabrał aż czterech golkiperów. To znani z występów w lidze Krzysztof Kotorowski i Jasmin Burić oraz młodzi Aleksander Wandzel i Karol Szymański. Trener Mariusz Rumak jeszcze przed wylotem do Hiszpanii miał zdecydować, który z nich wiosną będzie w Lechu bramkarzem numer trzy, i jego zabrać do Estepony. Ostatecznie szkoleniowiec tej decyzji jeszcze nie podjął i na obóz zabrał obu zawodników.

W trzech meczach turnieju Marbella Cup zagrają jednak bardziej doświadczeni golkiperzy. W spotkaniu z Dinamem Bukareszt cały mecz w bramce stał Burić. - Tym spotkaniem Jasmin potwierdził, że po kontuzji nie ma już śladu, jest gotowy do gry i do podjęcia rywalizacji o miejsce w składzie - mówi trener bramkarzy Lecha Dominik Kubiak. - Teraz plan mamy taki, żeby z Rapidem zagrał Krzysiek Kotorowski, a w trzecim meczu Marbella Cup znów Jasmin Burić. Naszym młodym chłopakom pozostają treningi, na których mogą podpatrywać bardziej doświadczonych kolegów i korygować swoje zachowania w bramce - dodaje szkoleniowiec.

Lech po powrocie do Polski rozegra jeszcze jeden sparing, z Pogonią Szczecin. Być może dopiero w tym meczu zagra któryś z młodych golkiperów Kolejorza.

Więcej o: