Lech Poznań stracił najciekawsze mecze sparingowe

Porażka 1:3 z rumuńskim Dinamem Bukareszt oznacza nie tylko, że Lech Poznań nie wygra tegorocznej edycji turnieju Marbella Cup. Nie będzie też miał możliwości zmierzenia się z najsilniejszymi i najciekawszymi jego uczestnikami. Musi zadowolić się partnerami słabszymi.
Wygrana w turnieju Marbella Cup to tylko kwestia prestiżu (i pewnych nagród), gdyż jest to turniej towarzyski. Kolejorz pojechał na zgrupowanie do Hiszpanii głównie po to, żeby trenować i przygotowywać się w cieple i na dobrych murawach do rundy wiosennej w Polsce. Turniej rozgrywa przy okazji. Przegrana z Rumunami z Dinama Bukareszt też nie ma w tym kontekście wielkiego znaczenia, gdyż mecz był tylko testem, na dodatek dopiero na samym początku zgrupowania, w drugim jego dniu.

A jednak bardzo tej porażki szkoda, gdyż poza możliwością wzniesienia pucharu, którego jeszcze w gablotce przy Bułgarskiej nie ma, odebrała ona mu również szansę na grę z najsilniejszymi uczestnikami turnieju.

Numerem jeden jest chyba osławione Dynamo Kijów - zdobywca europejskich pucharów, wielokrotny uczestnik Ligi Mistrzów, ścisła czołówka ukraińskiej ekstraklasy. Kijowianie wygrali swój pierwszy mecz z inną rumuńską drużyną Otelul Gałacz i powalczą o zwycięstwo w całej imprezie. Lech już z nimi w ramach tej imprezy nie zagra, podobnie zresztą jak i z brazylijskim zespołem Atletico Paranaense Kurytyba , który zaimponował efektownym 6:2 z Bułgarami z Ludogorec Rażgrad.

Impreza w Hiszpanii rozgrywana jest bowiem w formie pucharowej drabinki i pomyślana tak, by każdy z ośmiu uczestników zagrał trzy spotkania. Mieliśmy zatem oto ćwierćfinały, których triumfatorzy poszli dalej i walczą o ostateczny triumf. Przegrani natomiast zagrają w drugiej połówce tej drabinki, już tylko o miejsca 5-8. Kolejorzowi zostały zatem dwa spotkania o te właśnie pozycje. Pierwsze z nich - w czwartek o godz. 11 z także przegranym w ćwierćfinale innym zespołem z Bukaresztu, Rapidem. Ten mecz odbędzie się już na boisku w Marbelli - ćwierćfinały rozgrywano bowiem w oddalonym o 10 km od niej San Pedro de Alcantara.

Wyniki ćwierćfinałów Marbella Cup:

Dinamo Bukareszt (Rumunia) - Lech Poznań (Polska) 3:1

Torpedo Kutaisi (Gruzja) - Rapid Bukareszt (Rumunia) 1:1 karne 4:3

Dynamo Kijów (Ukraina) - Otelul Gałacz (Rumunia) 1:0

Atletico Paranaense Kurutyba (Brazylia) - Ludogorec Rażgrad (Bułgaria) 6:2

W półfinałach grają:

Dinamo Bukareszt - Torpedo Kutaisi (czwartek, godz. 16)

Dynamo Kijów - Atletico Paranaense (czwartek, godz. 18.30)

O miejsca 5-8 grają:

Lech Poznań - Rapid Bukareszt (czwartek, godz. 11)

Otelul Gałacz - Ludogorez Rażgrad (czwartek, godz. 13)

Zwycięzcy turnieju Marbella Cup z poprzednich lat (mecze finałowe):

2004Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 0:0 karne 3:2
siedem lat przerwy

2011Dnipro Dniepropietrowsk - Polonia Warszawa 0:0 karne 6:5
2012Rubin Kazań - Dynamo Kijów 2:1
(Lech Poznań zajął trzecie miejsce po zwycięstwie rzutami karnymi nad chińskim Evergrande Kanton)

2013?
CZEGO SPODZIEWASZ SIĘ PO ZGRUPOWANIU LECHA W HISZPANII?