Reprezentacja Polski już nie dla Lecha Poznań? Znów bez lechitów w powołaniach

Wśród sześciu piłkarzy, o których selekcjoner Waldemar Fornalik uzupełnił kadrę narodową na mecz z Irlandią (Dublin, 6 lutego), nie ma nie tylko Łukasza Teodorczyka, przyszłego gracza Lecha Poznań. Nie ma także żadnego obecnego lechity. Czy gracze Kolejorza na dobre wypadli z zainteresowania trenera kadry?
W reprezentacji Franciszka Smudy na Euro 2012 grał Rafał Murawski z Lecha Poznań. Nowy selekcjoner Waldemar Fornalik powoływał go także - lechita zagrał o punkty z Czarnogórą oraz towarzysko z RPA. Od tej pory powoływany już nie jest. Nie znalazł się w kadrze na towarzyski mecz z Irlandią, a nawet na ten w krajowym składzie z Rumunią w Maladze.

Marcin Kamiński, który był w polskiej kadrze na Euro 2012 (nie zagrał na turnieju ani jednego spotkania), teraz w ogóle jest pomijany przez Waldemara Fornalika. Od dwóch lat w kadrze narodowej nie widzieliśmy Huberta Wołąkiewicza. Wreszcie Łukasz Trałka po rocznej przerwie wrócił do reprezentacji Polski, właśnie za czasów tego selekcjonera. Wystąpił w listopadzie przeciwko Urugwajowi, a teraz także jest pomijany.

Wygląda na to, że jedynym reprezentantem Polski w szeregach Lecha Poznań może być w najbliższym czasie Łukasz Teodorczyk, na razie jeszcze gracz Polonii Warszawa. I jego jednak nie zobaczymy w środę w towarzyskim meczu z Irlandią w Dublinie.

Kadra Polski na mecz z Irlandią (6 lutego):

Bramkarze: Artur Boruc (FC Southampton), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven).

Obrońcy: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Damien Perquis (Betis Sewilla), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Kamil Glik (Torino Calcio), Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen), Marcin Komorowski (Terek Grozny), Piotr Celeban (Vaslui), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Ariel Borysiuk (FC Kaiserslautern), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims), Kamil Grosicki (Sivasspor), Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux), Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław), Paweł Wszołek (Polonia Warszawa), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Daniel Łukasik (Legia Warszawa).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96), Arkadiusz Milik (Bayer Leverkusen).

Który z lechitów zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski?