Występ Łukasza Teodorczyka to dobra wiadomość dla Lecha Poznań? Cena podskoczy

Znakomity debiut Łukasza Teodorczyka w reprezentacji Polski może oznaczać, że Lech Poznań będzie musiał wyłożyć więcej pieniędzy za jego wcześniejsze przenosiny do Poznania. Świeżo upieczony reprezentant kraju jest związany kontraktem z Polonią Warszawa do 30 czerwca. Potem przechodzi do Kolejorza.
Tak jest w teorii i tak będzie, jeśli Lech Poznań nie zdoła wykupić zawodnika już teraz. Ma zamiar to zrobić. Jak informował trener Mariusz Rumak , poznaniacy złożą Polonii Warszawa ofertę tak, aby Łukasz Teodorczyk trafił na Bułgarską już tej zimy, a nie dopiero latem. Latem jednak poznański klub będzie musiał uiścić jedynie 140 tys. zł za wyszkolenie gracza. Wcześniejsze przenosiny reprezentanta Polski były dotąd szacowane na około 200 tysięcy euro, czyli mniej więcej tyle, ile Lech zapłacił za reprezentanta Finlandii Kaspera Hämäläinena (on kosztował 230 tys. euro). Rozmowy z Polonią Warszawa są na razie jednak tylko wstępne, nie weszły w fazę dyskusji o sumach i kto wie, czy znakomity występ Łukasza Teodorczyka w spotkaniu z Rumunią w Maladze (wygrana 4:1, dwa gole przyszłego lechity) nie spowoduje, że cena za jego wykup wzrośnie. Gdy Łukasz Teodorczyk podpisywał umowę z Kolejorzem, nie był jeszcze reprezentantem kraju. Teraz nie tylko nim jest, ale ma już dwa gole na koncie i wymienia się go jako ważnego kandydata na pozycję zmiennika dla Roberta Lewandowskiego w kadrze narodowej.

Lech Poznań interesuje się także pozyskaniem innego reprezentanta Polski , Szymona Pawłowskiego z Zagłębia Lubin, ale jak nieoficjalnie ustaliliśmy, główny nacisk ma być teraz położony na wykupienie zimą z Polonii Warszawa Łukasza Teodorczyka.

Czy Łukasz Teodorczyk trafi do Lecha Poznań już zimą?