Sport.pl

Bartosz Salamon był droższy? Kosztował nie 3,5 mln euro, a...

Bartosz Salamon będzie zarabiał pół miliona euro rocznie, a AC Milan zapłacił za niego 3,8 mln euro Brescii Calcio - donosi gazeta ?Giornale di Brescia?. Wysokość transferu ma znaczenie dla Lecha Poznań i Concorda Murowana Goślina.
Około godziny 17 w czwartek, ostatniego dnia okna transferowego AC Milan kupił z Brescii Calcio polskiego piłkarza Bartosza Salamona. To urodzony w Poznaniu 21-latek, który jest wychowankiem uczniowskiego klubu Concord Murowana Goślina, potem trafił do Lecha Poznań i jako piłkarz rezerw Kolejorza odszedł do Brescii Calcio. Miał wtedy 16 lat. Mimo to, że od 2007 roku Bartosz Salamon występuje we Włoszech, to zarówno Lech, jak i Concord zarobią na transferze do słynnego mediolańskiego klubu. Dlatego tak istotna jest kwota odstępnego, którą Milan zapłacił Brescii.

Dotychczas nieoficjalne informacje były takie, że Polak przeszedł do klubu Silvio Berlusconiego za 3,5 mln euro. Tymczasem dziennik "Giornale di Brescia" podaje nie tylko zarobki Polaka w nowym klubie (pół miliona euro rocznie), ale także wartość transferu. Zdaniem dziennikarza tego pisma, AC Milan zapłacił 3,8 mln euro. To oznacza, że Concord może liczyć na ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza w wysokości 17,1 tys. euro. Przy 3,5 mln euro za transfer, ekwiwalent wyniósłby 15,75 tys. euro.

Różnica to ok. 5,5 tys. zł. Jak na klub, który utrzymuje się głównie z dotacji w wysokości 36 tys. zł rocznie, to pieniądze nie do pogardzenia.

Lech Poznań powinien oczekiwać przelewu w wysokości 34,2 tys. euro (przy kwocie transferu 3,8 mln euro) lub 31,5 tys. euro przy odstępnym w wysokości 3,5 mln euro.

To był niezwykły mecz! AC Milan przyjechał do Poznania i grał z Wartą


Więcej o: