Kadra Lecha Poznań na obóz z Esteponie. Jest Manuel Arboleda

Aż czterech bramkarzy zabierze na zgrupowanie do Hiszpanii trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. W kadrze są sprowadzony z Djurgaardens IF Kasper Hämäläinen, Michał Jakóbowski, który wrócił z wypożyczenia do Warty Poznań, oraz rekonwalescent Manuel Arboleda.
Szkoleniowiec Lecha ogłosił kadrę złożoną z 26 zawodników. Wcześniej zapowiadał, że znajdzie się w niej trzech bramkarzy: Krzysztof Kotorowski i Jasmin Burić, którzy walczą o miejsce w bramce, oraz jeden z dwójki Karol Szymański, Aleksander Wandzel. Mariusz Rumak zabiera całą czwórkę. Dla Karola Szymańskiego, ostatnio wypożyczonego do Lecha Rypin, będzie to pierwsze zgrupowanie z zespołem Kolejorza.

W kadrze pierwszego zespołu nową twarzą jest też środkowy obrońca Błażej Cyfert, natomiast Bartłomiej Olejniczak trenował już jesienią pod okiem Mariusza Rumaka. Trener Lecha Poznań włączył do zespołu Michała Jakóbowskiego, 20-letniego skrzydłowego, który cały 2012 rok spędził w I-ligowej Warcie Poznań. Spośród zawodników, którzy byli z Lechem na obozie we Wronkach, do Hiszpanii nie poleci Adam Gajda.

Wśród ośmiu obrońców jest wracający do zdrowia po kontuzji Manuel Arboleda. To niespodzianka, bo według pierwszych prognoz Kolumbijczyk miał stracić niemal całą rundę wiosenną.

Lech wyląduje w Hiszpanii w niedzielę 3 lutego i będzie tam trenował przez dziewięć dni. Zagra też w towarzyskim turnieju Marbella Cup.

Kadra Lecha Poznań na obóz w Hiszpanii

Bramkarze: Jasmin Burić, Krzysztof Kotorowski, Karol Szymański, Aleksander Wandzel.

Obrońcy: Manuel Arboleda, Kebba Ceesay, Błażej Cyfert, Ivan Djurdjević, Luis Henr~quez, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz.

Pomocnicy: Szymon Drewniak, Kasper Hämäläinen, Michał Jakóbowski, Karol Linetty, Gergo Lovrencsics, Mateusz Możdżeń, Rafał Murawski, Bartłomiej Olejniczak, Aleksandyr Tonew, Łukasz Trałka.

Napastnicy: Piotr Reiss, Bartosz Ślusarski, Vojo Ubiparip, Patryk Wolski.