Kasper Hämäläinen - nabytek Lecha Poznań to człowiek z żelaza?

To niebywałe, ale przez trzy sezony gry w szwedzkim zespole Djurgaardens Sztokholm fiński piłkarz Kasper Hämäläinen zagrał w wyjściowej jedenastce we WSZYSTKICH spotkaniach swego klubu. Ani razu nie pauzował za kartki i nie był kontuzjowany. Teraz trafił do Lecha Poznań. Tu też okaże się graczem z żelaza?
Zatrudnienie Fina Kaspera Hämäläinena z Djurgaardens IF jest dużym sukcesem Kolejorza. Wystarczy powiedzieć, że w informacjach w szwedzkiej prasie o możliwym transferze Fin był nazywany gwiazdą zespołu ze Sztokholmu. Nic dziwnego, bo w ciągu trzech sezonów spędzonych na szwedzkich boiskach zagrał we wszystkich 90 ligowych meczach swojego zespołu. W każdym od pierwszej minuty! Strzelił w nich osiem goli, z czego cztery w minionym roku.

Z wizerunkiem piłkarza niezniszczalnego kłóciły się ostatnie doniesienia, żeKasper Hämäläinen może nie trafić do Lecha Poznań przez kontuzję . Piłkarz był z reprezentacją Finlandii na niedawnym turnieju o Puchar Króla. W Tajlandii zagrał w dwóch meczach - z Cyprem i gospodarzami. W finale przeciwko Szwecji już nie wystąpił ze względu na kontuzję kolana.

Nie w pełni sił trafił na testy medyczne do Poznania. Te trwały we wtorek i wtedy zarządzono dodatkowe badania. W środę po południu Witold Dudziński ze współpracującej z Lechem Poznań Rehasport Clinic mógł przekazać informację: - Nie ma przeciwwskazań medycznych do tego, by Kasper podpisał kontrakt z Lechem Poznań.

W barwach Lecha Poznań w tym sezonie nie ma ani jednego piłkarza, który zagrałby od pierwszej minuty we wszystkich spotkaniach choćby tej jednej rundy jesiennej.