Jose Bakero przychodzi do klubu, były piłkarz Lecha Poznań odchodzi

- Chcę zostać z nowym klubem mistrzem Peru - powiedział były lechita Anderson Cueto, który przeszedł właśnie do Alianzy Lima z Juan Aurich Chiclayo. Trenerem tego ostatniego jest od niedawna Jose Bakero, zwolniony blisko rok temu z Lecha Poznań.
Urodzony w 1989 roku Anderson Denyro Cueto Sanchez przyszedł do "Kolejorza" jako 18-latek. Był uważany za wielki talent i miał nawet całkiem udaną pierwszą rundę w koszulce Lecha. Wiosną 2008 roku strzelił dwa gole w dziewięciu meczach. Potem miał niewielki wkład w Puchar Polski dla Lecha (2009 rok) i mistrzostwo rok później. Kilkanaście dni po zdobyciu tytułu Anderson Cueto rozwiązał kontrakt z Lechem i wrócił do swojej ojczyzny. W Lechu zagrał w sumie w 31 spotkaniach ekstraklasy.

W Peru został piłkarzem Sportingu Cristalu Lima, z którego po roku przeniósł się do Juan Aurich Chiclayo i w pierwszym sezonie świętował mistrzostwo kraju. Nie był podstawowym zawodnikiem tej drużyny, ale zagrał 34 razy w ciągu dwóch lat i zdobył trzy gole dla Juan Aurich. Teraz trenerem klubu z Chiclayo został Jose Bakero, który znalazł wreszcie klub po blisko roku szukania pracy. Tak się złożyło, że z Juan Aurich odchodzi właśnie Anderson Cueto.

Trafił do Alianzy Lima, jednego z największych klubów w kraju, 23-krotnego mistrza Peru. Ostatni tytuł Alianza zdobyła jednak w 2006 roku, a teraz Anderson Cueto chce jej pomóc odzyskać tytuł. - Jestem szczęśliwy, że tu trafiłem - powiedział na konferencji prasowej i przyznał, że ma w nowym zespole dwóch przyjaciół. Jednym z nich jest Henry Quinteros, 36-letni już były rozgrywający Lecha.