Kasper Hämäläinen: Jestem w Poznaniu, więcej nie mogę powiedzieć

Lech Poznań finalizuje transfer pomocnika reprezentacji Finlandii, Kaspera Hämäläinena. Piłkarz Djurgaardens IF potwierdza w szwedzkim Aftonbladet, że jest już w Poznaniu. Lech, jeszcze bez Fina, zagra we wtorek o godz. 13 z Miedzią Legnica - relacja na POZNAN.SPORT.PL
Kasper Hämäläinen ma we wtorek przejść testy medyczne w klinice Rehasport. Jeśli wypadną pomyślnie, dojdzie do podpisania jego kontraktu z Lechem Poznań.

W szwedzkim Aftonbladet Kasper Hämäläinen mówi krótko: - Jestem w Poznaniu, ale nic więcej nie mogę powiedzieć.

Równie mało wylewny jest menedżer klubu, Magnus Pehrsson: - Tak, to prawda, że daliśmy mu pozwolenie na wyjazd do Poznania. To tyle z mojej strony, nie komentuję, za ile Kasper przejdzie do Lecha - ucina.

Kasper Hämäläinen będzie pierwszym zawodnikiem, który wzmocni Lecha Poznań tej zimy (Michał Jakóbowski wrócił z wypożyczenia z Warty Poznań). 27-letni reprezentant Finlandii gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Lech jego sprowadzeniem zainteresowany był od dłuższego czasu - zaprosił nawet zawodnika do Poznania na mały rekonesans. - Polska jest w porządku. Widziałem mecz Lecha. To fajny klub, gra na ładnym stadionie - powiedział szwedzkim dziennikarzom. Hämäläinen ostatnie dni spędził w Tajlandii, gdzie ze swoją drużyną narodową grał w Pucharze Króla. Wystąpił w pierwszym meczu z gospodarzami imprezy, w drugim - ze Szwecją - już nie zagrał.