Kasper Hämäläinen przyjeżdża z kontuzją, ale to nie przeszkoda?

Reprezentant Finlandii Kasper Hämäläinen zmierza do Poznania, gdzie we wtorek przejdzie badania lekarskie i w środę ma podpisać kontrakt. O ile problemem nie okaże się jego kontuzjowane kolano.
Kasper Hämäläinen to piłkarz, który jest przymierzany do Lecha Poznań od kilku miesięcy. W listopadzie obejrzał na stadionie w Poznaniu mecz z Legią Warszawa, na przełomie roku pojawił się w Polsce po raz kolejny, by rozmawiać o warunkach umowy. Teraz przyjeżdża już na badania lekarskie i podpisanie kontraktu.

Według naszych informacji piłkarz ma po południu przejść badania we współpracującej z klubem klinice Rehasport. Jeśli ich wynik będzie pozytywny, podpisze kontrakt.

W wypadku Kaspera Hämäläinena dość niepokojąco brzmią doniesienia fińskich mediów, iż piłkarz jest kontuzjowany. Lech Poznań jednak wie o tym i prawdopodobnie nie jest to kontuzja zagrażająca transferowi. Z powodu urazu kolana Hämäläinen nie wziął udziału w finałowym meczu o Pucharu Króla Tajlandii. Finlandia zagrała w tej imprezie. W pierwszym meczu pokonała gospodarzy - i w tym spotkaniu Kasper Hämäläinen zagrał. W finale uległa Szwecji, i wtedy na boisku przyszłego lechity już nie widzieliśmy. Wrócił do Szwecji, a teraz czeka go podróż do Poznania. Plan jest taki, że Kasper Hämäläinen przejdzie we wtorek badania w Rehasport, a w środę zostanie ogłoszony jako nowy piłkarz Kolejorza.

Jeśli się tak stanie, Kasper Hämäläinen będzie pierwszym zawodnikiem kupionym przez Lecha Poznań tej zimy. Łukasz Teodorczyk teoretycznie przychodzi bowiem do Kolejorza dopiero latem.