Napastnik z IV ligi nie może zasnąć. Lech zaprosił go na testy

Arkadiusz Ciach, napastnik czwartoligowego KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka, od 1 lutego będzie przebywał na testach w Lechu Poznań. - Miałem problemy ze spaniem przez ostatnie dwie noce - przyznaje piłkarz, który w tym roku skończy 21 lat.
''Miło nam poinformować wszystkich kibiców KS Ostrovia, że (...) Prezes Andrzej Szostak otrzymał oficjalne zaproszenie na testy sprawdzające dla Arka Ciacha. Zaproszenie wystosował Lech Poznań'' - podaje czwartoligowy klub na swojej stronie internetowej .

- Wiem, że jest to dla mnie wielka szansa i troszkę chyba mnie to spina. Mam jednak nadzieję, że wytrzymam psychicznie, bo w formie, tej fizycznej, na razie jestem. Wierzę, że w Poznaniu będzie dobrze - mówi Arkadiusz Ciach, który w rundzie jesiennej zdobył sześć goli, a zimą był już na testach w drugoligowej Calisii Kalisz (zagrał m.in. w sparingu z Widzewem Łódź). Możliwe, że dzięki korzystnemu wrażeniu, jakie tam sprawił, postanowił go sprawdzić Lech Poznań.

Ostrovia Ostrów Mazowiecka zajmuje czwarte miejsce w mazowieckiej (północnej) grupie IV ligi za Bugiem Wyszków, MKS Przasnysz i Huraganem Wołomin.

W rundzie jesiennej w ekstraklasie dobrze prezentowali się piłkarze sprowadzeni z niższych lig przez Podbeskidzie Bielsko-Biała. Po trzy gole zdobyli Kamil Adamek (wcześniej w Drzewiarzu Jasienica i Morcinku Kaczyce) i Fabian Pawela (Czarni Żagań).

Czy kluby ekstraklasy powinny sięgać po piłkarzy z IV ligi?