Były junior Lecha Poznań wreszcie trafi do wielkiego klubu? Teraz AC Milan

Rok temu miał już być w Sportingu Lizbona, potem miały go obserwować m.in. Juventus Turyn, Manchester United i Borussia Dortmund. Teraz Bartosz Salamon, wychowanek Concorda Murowana Goślina, a potem zawodnik Lecha Poznań, ma trafić do AC Milan.
Blisko 22-letni Bartosz Salamon jest od sześciu sezonów piłkarzem Brescii Calcio. Trafił do niej z Lecha Poznań jako świetnie zapowiadający się środkowy pomocnik. Teraz jednak polski piłkarz występuje we włoskim klubie na pozycji stopera. Ma pewne miejsce w składzie i regularnie gra w Serie B, strzelił w tym sezonie już trzy bramki.

Niemal w każdym oknie transferowym pojawiają się spekulacje na temat transferu Bartosza Salamona do wielkiego, europejskiego klubu. Wiele wskazuje na to, że tym razem to już coś więcej niż tylko plotki. Zdaniem Rafała Steca AC Milan zapewnił już sobie połowę praw do polskiego piłkarza (takie opcje własności są dość popularne w Italii): "za połowę praw do Salamona zapłaci 3,5 miliona euro, a w pełni wykupi go latem".

"Przegląd Sportowy" informuje z kolei, że Polaka od mediolańskiego klubu dzieli już tylko krok. Bartosz Salamon ma podpisać czteroletni kontrakt z roczną pensją w wysokości miliona euro. - Prawdą jest, że Milan złożył nam konkretną ofertę pozyskania Salamona. Nasza umowa z Polakiem wygasa w czerwcu przyszłego roku i nie chcemy się go pozbywać już teraz - mówi w "Przeglądzie Sportowym" menedżer Brescii Calcio Andrea Iaconi i dodaje: - Przypuszczam, że oba kluby dojdą do porozumienia.

AC Milan miałby zapłacić 2 mln euro i sprowadzić Polaka jeszcze w tym oknie transferowym. W Lechu Poznań Bartosz Salamon występował w juniorach, a jako niespełna 16-latek trafił do zespołu rezerw.