Głos z Legii Warszawa o Bartoszu Bereszyńskim: Szybki, waleczny, nieźle wyszkolony technicznie

- Uważam Bartka za rozsądnego i mądrego człowieka. Cieszę się, że do nas trafił - mówi o Bartoszu Bereszyńskim pomocnik Legii Warszawa Dominik Furman, pomocnik stołecznego zespołu.
Dominik Furman jest rówieśnikiem Bartosza Bereszyńskiego, starszym od poznaniaka o zaledwie sześć dni. W rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie warszawskiego klubu opowiada m.in. o tym, jak długo zna piłkarza, który najpóźniej w lipcu przeniesie się z Lecha Poznań do Legii Warszawa: "Pierwszy raz spotkaliśmy się w 2007 roku podczas mistrzostw Polski województw w Szczecinku. Jeżeli dobrze pamiętam kadra Poznania okazała się najlepsza. Nie przypominam sobie jednak, aby Bereszyński odgrywał w niej kluczową rolę. Dwa lata później w Dębicy już doskonale wiedzieliśmy przeciwko komu gramy. W tamtej edycji mistrzostwo Polski juniorów młodszych Legia rywalizowała z Lechem o tytuł mistrzowski. Turniej zakończył się triumfem lechitów (...). Ostatnio widywaliśmy się na zgrupowaniach kadry U-20. Uważam Bartka za rozsądnego i mądrego człowieka. Cieszę się, że do nas trafił".

Pomocnik Legii Warszawa, powołany do reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Rumunią, broni decyzji Bartosza Bereszyńskiego, który wybrał nielubiany w Poznaniu klub. "Wiem, że w Poznaniu przejście Bartka do Legii zostało okrzyknięte zdradą. Domyślam się, że Bartek przeżywa teraz ciężkie chwile. Moim zdaniem takie zachowania są nie do przyjęcia. Tacy jednak są ludzie i nie jesteśmy w stanie ich zmienić. My musimy patrzeć na dobre swoje i przyszłość naszych rodzin. Na pewno Bartek może liczyć na moje wsparcie i pomoc w tych trudnych chwilach".

Pytany wreszcie o scharakteryzowanie przyszłego piłkarza Legii Dominik Furman opowiada od Bartoszu Bereszyńskim, że ten nie jest typem gwiazdy. "Na boisku jest szybki, waleczny, nieźle wyszkolony technicznie. Piłka nie będzie mu przeszkadzała".

Czy Bartosz Bereszyński przebije się do pierwszej jedenastki Legii Warszawa?