Mariusz Rumak: Wierzę w to, że Łukasz Teodorczyk dołączy do nas zimą. Nie tylko on

- Nie patrzę na to, czy ktoś jest młody, czy stary, tylko na to, czy jest przygotowany do gry w pierwszym zespole - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak i nie ukrywa, że jeszcze przed rundą wiosenną chce mieć w drużynie Łukasza Teodorczyka.
Napastnik Polonii Warszawa podpisał z Lechem Poznań kontrakt ważny od lipca. Pojechał ze swoim obecnym zespołem na zgrupowanie do Cetniewa, strzelił nawet gola w sparingu z Arką Gdynia, a prezes stołecznego klubu Ireneusz Król zapowiedział, że nie chce rozmawiać o zimowym transferze zawodnika do Lecha Poznań.

Tymczasem trener Kolejorza wciąż liczy na to, że Łukasz Teodorczyk dołączy wkrótce do jego drużyny. - Ufam, że Łukasz trafi do nas zimą, aczkolwiek nie chcę się teraz na temat wypowiadać, bo to są sprawy wewnątrzklubowe. Liczę też, że nie tylko on dołączy do nas sprzed rundą - mówi Mariusz Rumak i specjalnie nie narzeka na to, że rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej bez żadnych solidnych wzmocnień: - Nie jesteśmy na tyle bogatym klubem, byśmy mogli sobie pozwolić na takim komfort, jak miało chociażby HSV Hamburg. Widzieliśmy, jak Niemcy przeprowadzili transfer Artjomsa Rudnevsa. Nasz były piłkarz od pierwszych zajęć trenował ze swoim nowym zespołem. My musimy poczekać.

Trener poznańskiego zespołu dodaje też, skupia się teraz na tym, żeby jak najlepiej przygotować do rundy piłkarzy, których ma na zgrupowaniu we Wronkach. - W sparingu z Zawiszą widziałem grupę zawodników, którzy dobrze realizowali to, co ćwiczymy, i wierzę, że wiosną sobie poradzimy. Ale nie ukrywam, że liczę na to, że ktoś jeszcze do nas dołączy - mówi.

Na rozpoczynające się w pierwszych dniach lutego zgrupowanie w Hiszpanii Mariusz Rumak chce zabrać 23-24 piłkarzy. - Kto pojedzie do Hiszpanii, raczej znajdzie się w kadrze na wiosnę i nie chcę teraz mówić, kto z młodych piłkarzy, którzy teraz trenują z nami, poleci na obóz. Nie patrzę na to, czy ktoś jest młody, czy stary, tylko na to, czy jest przygotowany do gry w pierwszym zespole - kończy trener Kolejorza.