Lech Poznań obserwuje obrońcę, ten przedłuża kontrakt

- Było zainteresowanie innych klubów, ale postanowiłem zostać w Miedzi - mówi Mateusz Bany, młody obrońca Miedzi Legnica, którego obserwuje Lech Poznań.
Mateusz Bany w tym roku skończy 21 lat. Występuje w Miedzi Legnica, a wcześniej, jako piłkarz Bałtyku Koszalin, zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. O tym, że Lech Poznań interesuje się tym piłkarzem, mówiło się już w ubiegłym roku. Teraz ten fakt potwierdził trener Kolejorza Mariusz Rumak: - Nasz dział skautingu wytypował tego piłkarza do dalszych obserwacji. I my tę obserwację prowadzimy, jego nazwisko jest w mojej głowie.

Na szybki transfer Mateusza Banego nie ma jednak raczej co liczyć. Młody obrońca właśnie podpisał nowy kontrakt z Miedzią Legnica, ważny do 2015 roku. - Było zainteresowanie innych klubów, ale postanowiłem zostać w Miedzi, bo dobrze się tu czuję i mam świetne warunki do rozwoju. Od doświadczonych kolegów wciąż mogę się jeszcze wiele nauczyć, a poza tym mamy ambitny zespół i chcę pomóc w walce o awans - mówi zawodnik na oficjalnej stronie klubu z Legnicy.