Bartosz Bereszyński przechodzi z Lecha Poznań do Legii Warszawa!

Bartosz Bereszyński odchodzi z Lecha Poznań. Nowym klubem młodego napastnika będzie... Legia Warszawa, z którą podpisał kontrakt obowiązujący od nowego sezonu
O sensacyjnym transferze rodowitego poznaniaka doniosła oficjalna strona Legii. Chwilę wcześniej Lech poinformował, że nie porozumiał się z młodym piłkarzem w sprawie przedłużenia umowy o kolejne trzy sezony i zsyła gracza do Młodej Ekstraklasy.

Bartosz Bereszyński w tym roku skończy 21 lat. W tym sezonie coraz częściej pojawiał się w składzie Lecha, strzelił też swojego pierwszego gola w ekstraklasie. - Cieszę się, że Bartosz chce rozwijać karierę w naszym klubie. Już wcześniej planowaliśmy go pozyskać, a w końcu udało się sfinalizować ten transfer. Zależało mi na pozyskaniu tego zawodnika, bo jest perspektywiczny, ma spore umiejętności oraz odpowiednią mentalność - mówi trener Legii Jan Urban na stronie legia.com.

Odejście Bereszyńskiego do Legii to sensacja. - Bartek ma duże szanse na wywalczenie sobie miejsca w podstawowym składzie Lecha. To bardzo perspektywiczny zawodnik, wiążemy z nim dużą przyszłość - mówił jeszcze kilka dni temu trener Lecha Mariusz Rumak. W środę szkoleniowiec Lecha wspomniał, że "klub posiadający największą akademię piłkarską w Polsce" próbuje podkupić młodych zawodników Lecha. Wiadomo, że ten klub to Legia, ale trener nie chciał powiedzieć, o którego z młodych graczy chodzi. Teraz wyszło na jaw, że chodziło mu o Bartosza Bereszyńskiego i Karola Linettego. Ten drugi odrzucił jednak propozycję Legii i podpisze nową umowę z Lechem.

Lech i Legia są od dziesięcioleci wielkimi konkurentami, do transferów między tymi klubami w ostatnich latach nie dochodziło niemal wcale. Bartosz Bereszyński dołączy do piłkarzy, którzy przechodzili bezpośrednio z Lecha Poznań do Legii Warszawa. Są to: Henryk Skromny (w 1946 r.), Florian Wojciechowski (1950), Władysław Sobkowiak (1951), Henryk Rosiński (1951/52), Janusz Gogolewski (1953), Jerzy Szczeszak (1975/76), Jerzy Banaszak (1976), Krzysztof Rutkowski (1976), Andrzej Grześkowiak (1977), Mirosław Okoński (1980), Jarosław Araszkiewicz (1985), Jerzy Podbrożny (1993), Maciej Murawski (1998), Adam Majewski (1999), Łukasz Fabiański (2005) i Paweł Kaczorowski (2005).

Co sądzisz o przejściu Bartosza Bereszyńskiego do Legii Warszawa?