Vincent Rabiega i Mateusz Bany obserwowani przez Lecha Poznań

Skrzydłowy Herthy Berlin i młodzieżowej reprezentacji Polski Vincent Rabiega oraz obrońca Miedzi Legnica Mateusz Bany są na liście życzeń Lecha Poznań. - Monitorujemy ich postępy - potwierdził trener Mariusz Rumak.
O zainteresowaniu Lecha sprowadzeniem Rabiegi napisał "Głos Wielkopolski". Młody piłkarz miał być wraz z rodzicami w Poznaniu i rozmawiać z władzami Kolejorza o ewentualnych przenosinach z Herthy. - Vincent jest jednym z młodych zawodników, których monitorujemy. To ciekawy gracz, na pewno będziemy go dalej obserwowali. Decyzja o transferze jednak nie zapadła - informuje trener Lecha Mariusz Rumak.

Szkoleniowiec poznańskiego zespołu ciepło wypowiada się też o innym młodym graczu, Mateuszu Banym z Miedzi Legnica. - Nasz dział skautingu wytypował tego piłkarza do dalszych obserwacji. I my tę obserwację prowadzimy, jego nazwisko jest w mojej głowie - przyznaje Rumak, który do Lecha chce sprowadzić tej zimy nie tylko graczy ofensywnych, ale też jednego obrońcę. Niewykluczone, że będzie nim właśnie Mateusz Bany.