Były napastnik Lecha Poznań trenuje z amatorami w Holandii

Joel Tshibamba szuka nowego klubu i trenuje tymczasowo z amatorskim zespołem NEC Nijmegen - donosi holenderski serwis ?de Gelderlanden?. Wcześniej piłkarz nie wrócił do Grecji po świątecznym urlopie.
25-letni dzisiaj piłkarz występował w Lechu Poznań w rundzie jesiennej sezonu 2010/11. Zagrał w jedenastu ligowych meczach, ale nie zdobył w nich żadnego gola. Jedyne trafienie dla Kolejorza zaliczył w przegranym 1:3 pojedynku z Manchesterem City w Anglii. Odszedł z Poznania do greckiej Larissy, w której grał do końca poprzedniego roku, z przerwą na półroczny pobyt w rosyjskich Kryliach Sowietow Samara.

W tym sezonie Larissa gra tylko w drugiej lidze Grecji. Joel Tshibamba strzelił cztery bramki w jedenastu meczach, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Urodzony w Kinaszasie piłkarz nie zagrał jednak w żadnym z dwóch tegorocznych meczów Larissy, mimo że jego kontrakt miał obowiązywać do końca tego sezonu. Media w Grecji donoszą, że niesforny zawodnik bez zgody klubu przedłużył swój świąteczny urlop w Holandii i nie pojawił się w nowym roku na treningach Larissy. Władze Larissy rozważają rozwiązanie kontraktu z Joelem Tshibambą lub znalezienie klubu, który zechce go wykupić w tym okienku transferowym.

Zdaniem Holendrów piłkarz szuka nowego klubu, a póki co trenuje z amatorskim zespołem NEC Nijmegen.