Sport.pl

Łukasz Teodorczyk: Oby Lech i Polonia jak najszybciej się dogadały

- Cieszę się, że zostanę zawodnikiem Lecha Poznań. Mam nadzieję, że kluby jak najszybciej się dogadają i jak najszybciej rozpocznę treningi z nową drużyną - mówi Łukasz Teodorczyk w wywiadzie, jaki przeprowadziła z nim klubowa telewizja Lecha Poznań.
Informację o tym, że Łukasz Teodorczyk podpisał kontrakt z Lechem Poznań obowiązujący od 1 lipca, podał w niedzielę wieczorem menedżer piłkarza. W poniedziałek rano potwierdził ją Lech, zamieszczając też zdjęcia z niedzielnych badań napastnika we współpracującej z klubem klinice Rehasport. Krótką rozmowę z Teodorczykiem można też zobaczyć na klubowej stronie internetowej.

- Informacje o tym, że interesują się mną inne kluby, były prawdziwe, chociaż akurat Sevilla mniej wchodziła w grę. Zdecydowałem się na to, by pozostać w Polsce i przejść do Poznania. Lech to klub z wielkimi tradycjami, gra o najwyższe cele. A ja chcę wygrywać, rozwinąć się i zdobyć mistrzostwo Polski - mówi w niej Łukasz Teodorczyk.

- Zdaję sobie sprawę z presji i z oczekiwań, jakie są wobec mnie w Poznaniu. Tego brakowało mi w Polonii. Nie boję się, zrobię wszystko, by stać się zawodnikiem numer jeden w nowym klubie i strzelać dużo goli. Liczę na to, że w Poznaniu zrobię kolejny krok w mojej karierze, pomogę drużynie, a drużyna pomoże mi. Liczę, też na to, że Lech nie będzie ostatnim klubem w moim życiu - dodaje, nawiązując w ten sposób do kariery, jaką w Bundeslidze zrobili byli gracze Lecha Robert Lewandowski i Artjoms Rudnevs.

Po podpisaniu przez Teodorczyka umowy z Lechem, poznański klub rozpoczął negocjacje z Polonią w sprawie dokonania transferu nie latem, ale już zimą. Na razie jednak wyjechał do Cetniewa na dwutygodniowy obóz przygotowawczy z zespołem Polonii Warszawa. Wśród polonistów nie było za to Tomasza Brzyskiego, który tego samego dnia został ogłoszony jako nowy gracz Legii Warszawa. Na obóz nie pojechał również Paweł Wszołek, który jest bliski transferu do Hannoveru 96.

Cała rozmowa - tutaj.

Łukasz Teodorczyk zagra w Lechu Poznań:
Więcej o:
Komentarze (6)
Łukasz Teodorczyk: Oby Lech i Polonia jak najszybciej się dogadały
Zaloguj się
  • arawak78

    Oceniono 5 razy 5

    Ciesze się, przyda się taki napastnik bo na pewno ma duży potencjał szkoda tylko, ze jeszcze dobrze nie przyszedł a już myśli o tym żeby iść gdzieś indziej.

  • rozbojnick

    Oceniono 35 razy -23

    Lech się podpalił na "gwiazdkę", która jak na razie, zagrała całkiem niezłe pół sezonu. Powtórka z Ubiparipa wiele prawdopodobna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX