Piotr Reiss zagrał w barwach Herthy Berlin

Napastnik Lecha Poznań Piotr Reiss wystąpił w barwach Herthy Berlin w halowym turnieju FlexStorm Cup 2013. Reprezentowany przez niego zespół zajął czwarte miejsce w imprezie.
W pokazowym turnieju, na który do berlińskiej Hali im. Maxa Schmellinga przyszło ponad 8 tys. widzów, wystąpiły emerytowane gwiazdy futbolu. Piotr Reiss był wśród nich jedynym piłkarzem, który jeszcze nie zakończył sportowej kariery. Hertha Berlin, która zaprosiła go do swojej drużyny, zajęła pierwsze miejsce w swojej grupę po zwycięstwach nad VfB Stuttgart 2:1 i Unionem Berlin 8:4. W półfinale berlińczycy ulegli Bayerowi Leverkusen 2:5, a w meczu o trzecie miejsce przegrali z Unionem 2:3. W finałowym meczu Bayeru Leverkusen z Realem Madryt padł remis 4:4, rzuty karne lepiej egzekwowali Niemcy.

Na najlepszego piłkarza imprezy wybrano Dariusza Wosza z Herthy, on też z sześcioma golami został królem strzelców turnieju. Piotr Reiss, by móc wziąć udział w imprezie, opuścił sobotni trening Lecha. Zgodę na to wyraził trener poznańskiego zespołu Mariusz Rumak.