Sport.pl

"Ważne, że z Polonii odszedł ten leń Trałka"

- Łukasz Trałka psuje grę zespołu. Takiego zawodnika nie chciałbym mieć w rezerwach - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Rudolf Kapera, były trener i wykładowca warszawskiej AWF. Za co oberwało się pomocnikowi Lecha Poznań?
"Przegląd Sportowy" publikuje obszerną rozmowę z Rudolfem Kaperą. 75-latek jest wychowawcą wielu trenerów, spod jego ręki wyszedł m.in. Hubert Małowiejski, który dziś pracuje w reprezentacji Polski, a kiedyś był analitykiem Lecha Poznań i odpowiadał m.in. za analizę gry przeciwników "Kolejorza". Rudolf Kapera opowiada o pracy w trenerskim fachu i ocenia szkoleniowców. Przy okazji chwali Piotra Stokowca, trenera Polonii Warszawa, za to, że "posklecał drużynę" i "dobrał odpowiednich ludzi". "I ważne, że odszedł ten leń Trałka, na którego nie mogę patrzeć. On psuje grę zespołu. Zobaczcie, jak on się porusza, zawsze gdzieś w okolicach koła środkowego. Takiego zawodnika nie chciałbym mieć w rezerwach. Pomocnik ma ryć gębą, ma pomagać, być wszystkim i do wszystkiego. Jak nie mamy piłki, to muszę być tam, gdzie trzeba odebrać, a jak mamy piłkę, to muszę być tam, gdzie można ją podać. Nie mam prawa się chować - analizuje Rudolf Kapera.

Dziennikarz broni pomocnika Lecha i reprezentacji Polski, twierdząc, że w minionej rundzie zagrał dla "Kolejorza" kilka dobrych spotkań. - "Bo to inteligentny piłkarz, który ma dobre i celne podanie, ale w dłuższej perspektywie dla drużyny - szkodnik" - odpiera Rudolf Kapera.

''Trener musi być sukinsyn, ale sprawiedliwy''

Zgadzasz się ze zdaniem Rudolfa Kapery na temat Łukasza Trałki?
Więcej o:
Komentarze (6)
"Ważne, że z Polonii odszedł ten leń Trałka"
Zaloguj się
 • krzysiek_666

  Oceniono 67 razy 7

  Jeśli to ma być szkodnik to chciałbym w Lechu jeszcze ze 3 takich "szkodników". W rundzie jesiennej to był najlepszy środkowy pomocnik Lecha i jeden z najlepszych w ekstraklasie.

 • serti

  Oceniono 9 razy 3

  Psuje grę zespołu ale którego? W mojej ocenie w rundzie jesiennej akurat psuł grę prawidłowo tj. zespołu przeciwnego.

 • jaras65

  Oceniono 30 razy 2

  Trałka jest po prostu ( jak narazie przynajmniej ) zwykłym przyzwoitym rzemieślnikiem mającym mecze gorsze i troszkę lepsze. I tak miał w tym sezonie - parę lepszych meczy i nic więcej.
  I rację ma w artykule w 100 % Pan Kapera że Trałka to inteligentny leń i ściemniacz , jakich w naszej lidze wielu :)

 • emil987654321e

  Oceniono 33 razy 1

  Popieram to co napisał krzysiek_666 na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego transferu ale gra lepiej niż jeżeli Iniac na którego miejsce przyszedł momentami był najlepszym piłkarzem w lechu i nawet fornalik to dostrzegł i dając mu powołanie do kadry to chyba mówi samo za siebie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX