Artjoms Rudnevs: Chciałbym jeszcze zagrać w Lechu Poznań

PRZEGLĄD PRASY. - Byłem bardzo zadowolony, że występowałem w tym klubie, i chętnie kiedyś wrócę. Kibicuję Lechowi Poznań i życzę mu mistrzostwa Polski - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" napastnik HSV Hamburg Artjoms Rudnevs i przyznaje, że był zaskoczony plotkami o tym, że ma być tej zimy wypożyczony do "Kolejorza".
Informacja o tym, że reprezentant Łotwy miałby czasowo trafić do Lecha Poznań w zamian za jedną z rat transferowych HSV Hamburg, pojawiła się pod koniec ubiegłego roku. - Gdy przeczytałem w mediach, że mam iść do Lecha, poszedłem na rozmowę do dyrektora sportowego Franka Arnesena i spytałem, czy faktycznie chcą mnie wypożyczyć. Powiedział, że nie rozważają takiej możliwości. Też na razie tego nie planuję - mówi Artjoms Rudnevs. Dodaje jednak, że chętnie wystąpiłby jeszcze dla publiczności przy Bułgarskiej. - Chciałbym zagrać w Poznaniu na koniec kariery. Byłem bardzo zadowolony, że występowałem w tym klubie, i chętnie kiedyś wrócę. Kibicuję Lechowi i życzę mu mistrzostwa Polski.

Łotewski snajper uważa, że Kolejorza stać na zdobycie tytułu, mimo że zespół opuściło latem wielu wartościowych graczy. Artjoms Rudnevs twierdzi, że Lech to wciąż dobra drużyna i cieszy się z bramek strzelanych przez Bartosza Ślusarskiego. - Godnie mnie zastępuje - mówi król strzelców ekstraklasy.

Rudnevs: Skończę w Lechu