Kebba Ceesay o transferze Fina do Lecha Poznań: Pasowałby tu, a liga polska to awans

Reprezentant Finlandii Kasper Hämäläinen to jeden z zawodników z tego kraju, którymi interesuje się Lech Poznań. Drugim jest Petteri Pennonen. Kasper Hämäläinen gra w lidze szwedzkiej, w poprzednim klubie obecnego lechity Kebby Ceesaya, I to on namawia go do przyjścia do Lecha. - Bo liga polska góruje nad Allsvenskan - uważa.
Gambijczyk Kebba Ceesay gra w Lechu Poznań od lata. Przyszedł tu właśnie z ligi szwedzkiej, z klubu Djurgaardens Sztokholm. Fin Kasper Hämäläinen był zatem jego kolegą klubowym i prawy obrońca Kolejorza doskonale go zna. - Moim zdaniem pasowałby w Lechu, który szuka ofensywnego pomocnika - wyraził opinię. - Dla mnie byłoby wielką przyjemnością grać z dawnym kolegą.

Jego słowa przytacza serwis Sportowefakty.pl. Kebba Ceesay był w Poznaniu widziany w towarzystwie Kaspera Hämäläinena, z którym spacerował po mieście, ale Gambijczyk mówi, że nie rozmawiał z Finem na temat transferu i szczegółów tej transakcji, których nie zna. - Dla mnie przejście do Lecha było dobrym posunięciem, tak to dziś oceniam. Nie w każdym wypadku jednak musi tak być - przyznaje Gambijczyk.

Kebba Ceesay uważa, że polska ekstraklasa góruje nad szwedzką Allsvenskan. - Jest silniejsza - uważa. - Oczywiście, polska piłka nie jest najmocniejsza w świecie, ale jej atutem jest także to, że obserwuje ją regularnie wielu agentów i menedżerów z Niemiec.

więcej tutaj