Sport.pl

Artjoms Rudnevs najszybszym piłkarzem Bundesligi - miałby 10,17 s na 100 metrów

35,4 km/h - to maksymalna prędkość, z jaką przemieszczał się po boiskach Bundesligi kupiony z Lecha Poznań łotewski napastnik HSV Hamburg, Artjoms Rudnevs. To, obok Jana Rosenthala z SC Freburg, czyni go najszybszym graczem niemieckiej ligi.
Czy Artjoms Rudnevs był w Lechu Poznań uosobieniem szybkości? W Niemczech jest. Tylko Jan Rosenthal z SC Freburg osiągnął równie dużą szybkość podczas biegania po boisku - donosi "Sport Bild". To 35,4 km/h. Dla porównania - jamajski sprinter Usain Bolt, najszybszy człowiek na Ziemi, osiąga 44,72 km/h. Tyle osiągnął między 60. a 80. metrem sprintu, w którym wynikiem 9,58 s bił rekord świata.

Gdyby Artjoms Rudnevs biegł przez całe 100 metrów ze swoją rekordową szybkością (co jest trudne), ukończyłby sprint z rezultatem 10,17 s.

Najszybszym z Polaków był Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund, który osiągnął 34,3 km/h. Daje mu to miejsce poza pierwszą dziesiątką najlepszych sprinterów Bundesligi.

więcej tutaj

Więcej o:
Komentarze (2)
Artjoms Rudnevs najszybszym piłkarzem Bundesligi - miałby 10,17 s na 100 metrów
Zaloguj się
  • pilotinho

    Oceniono 58 razy 54

    W Lechu był szybki, szczególnie na początku. A w nieczech go podrasowali lepiej dobranymi i nieukrywajmy cięższymi treningami oraz dobrą dietą. Zupełnie inny piłkarski świat

  • wojciech.zar.16

    Oceniono 40 razy -18

    Rudnevs z wynikiem 35,4 km/h jest najszybszy, a Piszczek z wynikiem 34,3 km/h ląduję poza pierwszą dziesiątką ?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX