Sport.pl

2 mln euro dla Lecha Poznań?! Menedżer Tonewa roztacza wizje o Serie A, Rosji i Lille

Gianfranco Cicchetti, menedżer Aleksandara Tonewa, twierdzi w ilsussidiario.net, że Lech Poznań może zarobić na transferze Bułgara już nie milion - jak opowiadał niedawno - a dwa miliony euro. Zainteresowanie bułgarskim piłkarzem mają bowiem wykazywać nie tylko zespoły środka tabeli włoskiej Serie A, ale też kluby rosyjskie oraz Francuzi z Lille.
- Aleksandar Tonew może zrobić krok do przodu, grając we Włoszech w takich zespołach jak Sampdoria, Genoa, Catania albo Chievo. Istnieje kontakt z włoskim klubem, ale nie mogę nic więcej powiedzieć - mówi menedżer piłkarza Lecha Poznań Gianfranco Cicchetti. - Poza tym dostać się do niego w każdy sposób próbują też Francuzi z Lille, a dużą konkurencję stanowią kluby z Rosji - dodaje. Jak podkreśla ilsussidiario.net ''trudno będzie innym klubom przebić rosyjskie oferty'', ale ''sam piłkarz marzy o grze w Serie A''. Menedżer Gianfranco Cicchettiego twierdzi, że Aleksandar Tonew nie opuści Poznania ''za mniej niż 2 mln euro'', choć jeszcze parę dni wcześniej mówił o milionie euro.

Piłkarz Lecha Poznań wystąpił w siedmiu meczach kadry narodowej, w tym m.in. w trwających eliminacjach mistrzostw świata przeciw Czechom, Danii i właśnie Włochom. Aleksandar Tonew zagrał jesienią w barwach Kolejorza 21 razy, ale tylko dwa razy od pierwszej do ostatniej minuty. Zdobył trzy gole - z Chazarem Lenkoran, Polonią Warszawa i Piastem Gliwice.

Bułgar Aleksandar Tonew to:
Więcej o:
Komentarze (7)
2 mln euro dla Lecha Poznań?! Menedżer Tonewa roztacza wizje o Serie A, Rosji i Lille
Zaloguj się
 • trottel

  Oceniono 18 razy 18

  obok takich jełopów jak maro2009 to właśnie piłkarscy agenci są największą plagą w piłce. ciągle mieszają w głowach młodym chłopakom, byle tylko jeszcze jedna prowizję wyciągnąć, a potem żegnaj Genia i szukja następnych naiwnych. aż żal że są media, które ciągle to publikują.

 • hetfield

  Oceniono 35 razy 17

  Dziś chyba nie prima aprilis... Gratuluję dobrego samopoczucia menadżerowi. Tonew nawet w przeciętnym Lechu się niczym nie wyróżnia. Prócz szybkości, z której nic nie wynika, nie ma żadnych innych atutów. Wątpię żeby nawet za darmo ktoś go chciał w lidze włoskiej czy francuskiej. Takich piłkarzy i znacznie lepszych na rynku są setki. Za dwa lata będzie jak ze Stilicem. Pół Europy go chciało a poszedł (za darmo) do outsaidera ligi ukraińskiej.

 • hqpoznan

  Oceniono 18 razy 14

  Pomarzyć zawsze można ale jeśli Lech sprzedałby go za taką sumę to byłby to interes życia dla Kolejorza. Pewnie niestety zostanie na wiosne tutaj...

 • ewa5.0

  Oceniono 18 razy 6

  Żadną wielką gwiazdą to on nie jest,jest średniakiem w Lechu,ale Lech ma solidną europejską markę i za te 2 mln euro może go sprzedadzą.

 • epox

  Oceniono 20 razy -8

  niestety w ankiecie zabrakło pytania :

  * duży talent ale nie został należycie wykorzystany w Lechu
  lub
  *duży talent zmarnowany w Lechu

  duży talent, ale nic już z niego nie będzie
  duży talent, który będzie jeszcze gwiazdą Lecha
  przeciętny piłkarz
  beztalencie
  trudno powiedzieć

 • maro2009

  Oceniono 51 razy -37

  poświąteczna wyprzedaż w amice

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX