2 mln euro dla Lecha Poznań?! Menedżer Tonewa roztacza wizje o Serie A, Rosji i Lille

Gianfranco Cicchetti, menedżer Aleksandara Tonewa, twierdzi w ilsussidiario.net, że Lech Poznań może zarobić na transferze Bułgara już nie milion - jak opowiadał niedawno - a dwa miliony euro. Zainteresowanie bułgarskim piłkarzem mają bowiem wykazywać nie tylko zespoły środka tabeli włoskiej Serie A, ale też kluby rosyjskie oraz Francuzi z Lille.
- Aleksandar Tonew może zrobić krok do przodu, grając we Włoszech w takich zespołach jak Sampdoria, Genoa, Catania albo Chievo. Istnieje kontakt z włoskim klubem, ale nie mogę nic więcej powiedzieć - mówi menedżer piłkarza Lecha Poznań Gianfranco Cicchetti. - Poza tym dostać się do niego w każdy sposób próbują też Francuzi z Lille, a dużą konkurencję stanowią kluby z Rosji - dodaje. Jak podkreśla ilsussidiario.net ''trudno będzie innym klubom przebić rosyjskie oferty'', ale ''sam piłkarz marzy o grze w Serie A''. Menedżer Gianfranco Cicchettiego twierdzi, że Aleksandar Tonew nie opuści Poznania ''za mniej niż 2 mln euro'', choć jeszcze parę dni wcześniej mówił o milionie euro.

Piłkarz Lecha Poznań wystąpił w siedmiu meczach kadry narodowej, w tym m.in. w trwających eliminacjach mistrzostw świata przeciw Czechom, Danii i właśnie Włochom. Aleksandar Tonew zagrał jesienią w barwach Kolejorza 21 razy, ale tylko dwa razy od pierwszej do ostatniej minuty. Zdobył trzy gole - z Chazarem Lenkoran, Polonią Warszawa i Piastem Gliwice.

Bułgar Aleksandar Tonew to: