"La Gazzetta dello Sport" o Juventusie: Od wyeliminowania przez Lecha Poznań na szczyt

Słynna włoska "La Gazzetta dello Sport" analizuje wielką przemianę, jaką w ciągu dwóch lat przeszedł turyński Juventus. Sezon 2010/2011, w którym Lech Poznań wyeliminował turyńczyków z dalszej gry w Lidze Europejskiej, gazeta nazywa "najgorszym w najnowszej historii klubu".
''Juventus, który prowadził Luigi Del Neri, zamknął sezon na siódmym miejscu, a z Ligi Europejskiej odpadł z Lechem Poznań. Sezon 2010/2011 był najgorszym w najnowszej historii klubu. W ciągu 18 miesięcy od jego zakończenia drużyna Antonio Conte zdobyła mistrzostwo Włoch, teraz jest pierwsza i gra dalej w Lidze Mistrzów. Trzon zespołu istniał jednak już wtedy...'' - analizujeLa Gazzetta dello Sport. W jaki sposób Juventus tak znacząco polepszył wyniki? Według "Gazzetty" to zasługa przede wszystkim trenera Antonio Conte, powrotu do zdrowia i formy Gianluigiego Buffona (i innych reprezentantów Włoch) oraz podziękowania takim piłkarzom jak Milos Krasić i Felipe Melo.

Jesienią 2010 roku Lech dwa razy zremisował z Juventusem - 3:3 w Turynie i 1:1 w Poznaniu, a wszystkie gole dla Kolejorza w tych meczach zdobył Artjoms Rudnevs. Poznaniacy awansowali do kolejnej rundy Ligi Europejskiej dzięki lepszym od Juventusu wynikom z Manchesterem City (1:3 i 3:1) i Salzburgiem (2:0 i 1:0).Kiedy wspominasz mecze Lecha Poznań z Juventusem...