Chciał go Lech Poznań. Teraz Anglicy proponują 2 mln funtów

Senegalski skrzydłowy Modou Sougou był w zeszłym roku celem transferowym Lecha Poznań. Do transferu nie doszło, Senegalczyk wylądował w Rumunii i teraz pozyskać chcą go angielskie kluby: Aston Villa, Newcastle United, Stoke City i Norwich City.
Gazeta "Daily Mail" informuje, że te kluby obserwują senegalskiego piłkarza, który gra w rumuńskiej drużynie CFR Cluj. Trafił tu z Academiki Coimbra w zeszłym roku. Wówczas mówiło się o tym, że Modou Sougou był na liście transferowych celów Lecha Poznań, który jednak z Rumunami do licytacji nie stanął. Zainteresowanie Senegalczykiem potwierdzał wówczas ówczesny dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk, a portugalska prasa pisała o tym, że Modou Sougou jest blisko Lecha.

CFR Cluj to uczestnik Ligi Mistrzów - rywalizował w niej m.in. z Manchesterem United czy Galatasaray Stambuł. Niewiele brakowało, a wyszedłby z grupy. Podczas tych meczów Senegalczyk się wypromował i teraz ma oferty z angielskich klubów. Zdaniem "Daily Mail" Stoke City już zaproponowało Rumunom 2,2 mln funtów za tego gracza. Wygląda zatem na to, że na tym zawodniku CFR Cluj może zarobić niewiele mniej, niż Lech Poznań zarobił na sprzedaży Artjomsa Rudnevsa.