Łukasz Teodorczyk na pewno odejdzie z Polonii. Nie do Lecha, a do Sevilli?

Hiszpańskie media informują, że napastnik Polonii Łukasz Teodorczyk wzmocni w zimie Sevillę. 21-letnim zawodnikiem interesował się Lech Poznań, ale z naszych informacji wynika, że Teodorczyk jest zdeterminowany do tego, by wyjechać zagranicę.
Teodorczyk kontrakt z klubem ma ważny tylko do czerwca przyszłego roku. W styczniu może podpisać z innym klubem ważną od lipca umowę i jeśli tak by się stało, Polonia otrzymałaby za niego tylko ekwiwalent za wyszkolenie - 140 tys. zł. "Czarne Koszule" zarobią dużo więcej, jeśli piłkarza sprzedadzą już teraz.

Menedżer Teodorczyka potwierdza tę drugą wersję. - To, że Łukasz odejdzie z Polonii, jest pewne - mówi Marcin Kubacki, ale nie chce procentowo szacować czy nowy klub Teodorczyka będzie polski czy zagraniczny.

Z naszych informacji wynika, że Teodorczyk chce odejść do ligi zagranicznej, mimo że w ostatnich dniach sporo mówiło się o zainteresowaniu ze strony Lecha i Legii. - W tej chwili nic nie mogę mówić. Więcej do powiedzenia będę miał po 1 stycznia, choć do konkretnych ustaleń może dojść dopiero około 10 - dodaje Kubacki.

Hiszpańskie media, m.in. największy w Andaluzji dziennik sportowy "Estadio Deportivo" oraz np. portal Eldesmarque.es, twierdzą, że Teodorczyk raczej trafi do klubu FC Sevilla. Jego dyrektor sportowy Victor Orta potwierdza tylko, że Sevilla penetruje polski rynek i przygląda się tutejszym graczom. - Nie wypowiem się na temat konkretnych nazwisk, gdyż nikomu nie przyniosłoby to korzyści - mówi.

O zainteresowaniu Sevilli napastnikiem z Polski hiszpańskie media pisały już w listopadzie - wówczas obok Teodorczyka Hiszpanie mieli interesować się Arkadiuszem Milikiem z Górnika Zabrze. Ten ostatni niedawno zmienił jednak klub - odszedł do Bayeru Leverkusen.

Teodorczyk w rundzie jesiennej strzelił dla Polonii pięć goli w 13 spotkaniach.