Sport.pl

Kolejny Węgier w Kolejorzu? Lech chce kupić obrońcę Andrasa Dlusztusa

Andras Dlusztus, 24-letni obrońca węgierskiego klubu Lombard Papa ma trafić do Lecha Poznań. - Zainteresowanie ze strony Lecha jest duże - mówią w klubie na Węgrzech.
Zdaniem węgierskiego serwisu Rangado.hu, wysłannicy Lecha Poznań trzykrotnie oglądali tej jesieni mecze Lombard Papa np. w starciu z Videotonem Szekesfehervar i grę Andrasa Dlusztusa, po czym zdecydowali się podjąć negocjacje w sprawie pozyskania Węgra. Menedżer klubu Lombard Papa, Gabor Arki mówi: - Mogę potwierdzić, że Lech Poznań poważnie zainteresował się naszym graczem.

Odmówił jednak odpowiedzi na pytanie, czy to znaczy, że Andras Dlusztus odchodzi do Polski i stanie się tej zimy graczem Kolejorza. - Jeżeli jednak Polacy będą chcieli go kupić, podjęliśmy decyzję, iż nie będziemy stawiali przeszkód. Andras ma zgodę na zagraniczny transfer - dodał.

Węgrzy cytują nawet wypowiedzi samego piłkarza, który przyznaje, że z ochotą podejmie wyzwanie gry w klubie zagranicznym. - Mam nadzieję, że kluby się dogadają - mówi.

Rynek węgierski i sam klub Lombard Papa są Lechowi dobrze znane. Stąd pochodzi Gergo Lovrencsics, który gra w barwach Kolejorza. Z ligi węgierskiej, choć z innego klubu (TE Zalaegerszeg) poznaniacy kupili także swego byłego super strzelca Artjomsa Rudnevsa.

Andras Dlusztu przyznaje, że rozmawiał z Gergo Lovrencsicsem na temat Lecha i ten jest zadowolony z gry w polskiej lidze i tym klubie.

24-letni obrońca pochodzi z Szeged na południu Węgier. Mierzy 188 cm wzrostu. Zaczynał karierę w malutkim klubie Tisza Volan. Do Lombard Papa trafił z Soproni FC. Ma na swym koncie także okres gry w lidze brazylijskiej.

Tak gra węgierski obrońca:Więcej o:
Komentarze (9)
Kolejny Węgier w Kolejorzu? Lech chce kupić obrońcę Andrasa Dlusztusa
Zaloguj się
 • niedzwiadek12pl

  Oceniono 27 razy 11

  Fajnie, u góry piszą, że ma 22 lata, a poniżej 24-letni.... a niedługo okaże się jak Nigeryjczycy ma lat 32, ale zagubiono metrykę urodzenia.
  Rozumiem, że można przekręcić o rok, bo to są kwestie skończone/rocznikowo, ale 2 lata jak na serwis sportowy to troszkę dużo ;D

 • epox

  Oceniono 16 razy 10

  kolejny świetny zakup ........ ?

 • 2otija2

  Oceniono 8 razy 4

  Skoro ma to byc uzupelnienie skladu to brac Wasyla xD
  Pogra z 5 lat a bd z 10 razy lepsza od każdego Wegra. On Arboleda Wolakiewicz i Kaminski srodek obrony na minimum 4 sezony.
  Potrzeba środkowego pomocnila to lepiej kupic jakiegos za 1milion e na 5 lat niz po 250tys e za śmiesznych pilkarz mojego pokroju.

 • i.gabor

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo tego, że jako Węgier śledzę węgierską ligę, jeszcze NIGDY nie słyszałem o tym piłkarzu. Lech powinien zapomnieć o tym klubie, którego jedynym celem jest sprzedawanie meczów i pranie pieniędzy. Jeżeli już z Węgier, to powinni pomyśleć o średnich i nie bogatych klubach gdzie ważna jestr szkolenie młodzieży - MTK, Haladas Szombathely, może Kaposvar i Paks. Można spróbować wyrwać kogoś z Debrecen. I zapomnieć o Papa.

 • kejmanxd

  Oceniono 13 razy 1

  na filmiku wygląda na solidnego obrońce, tylko żeby nie był tak kontuzjo-łapacz jak Arboleda :)

 • szpila-3

  Oceniono 6 razy 0

  A w "g.....ej" --- NAWET WSPOMNIENIA -- O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM ( jednym z trzech --KTORE SIE UDALO ) . Co tam , ... o " warszawskim " - zawsze "DUZO ".

 • szymon67890

  Oceniono 2 razy 0

  Według mnie trochę podobny do Kamienia ,dobrze wyprowadza piłkę no ale 86kg tego węgra a więc dobry pewnie w pojedynkach bark w bark ale nie wiadomo jak u niego z pojedynkami szybkościowymi a wiadomo że u nas w Polsce dużo skrzydłowych jest szybkich.

 • henry1414

  Oceniono 2 razy 0

  Kochacie naszą ligę piłkarską? W takim razie rzućcie koniecznie okiem na zestawienie najlepszych goli ostatniej rundy! www.zeszlami.pl/pokaz/1730/najlepsze-gole-z-jesieni-w-ekstraklasie.html

 • kaktus118

  Oceniono 28 razy -6

  Znowu jakiś odpad z lombardu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX