Henrik Ojamaa: Jestem gotów przenieść się do Polski, jeśli mój klub tak zechce

Po porażce w ligowym meczu z St. Mirren estoński piłkarz Motherwell FC Henrik Ojamaa zapewniał, że to nie jest efekt doniesień o zainteresowaniu nim Lecha Poznań. - Jeśli jednak mój klub przyjmie ofertę Lecha, przeniosę się do Polski - stwierdził na łamach ?Daily Record?.
Wypowiedzi Estończyka w "Daily Record" to pierwsze stanowisko samego piłkarza w sprawie ewentualnego transferu do Lecha Poznań. Jak informowaliśmy w poprzednim tygodniu, Henrik Ojamaa ma wzmocnić Kolejorza tej zimy. Niektóre szkockie media ten transfer uznały już nawet za przesądzony. Henrik Ojamaa przyznaje, że o zainteresowaniu wie. Co więcej jednak, dodał, iż jest gotów przenieść się do Polski, jeśli oferta zostanie zaakceptowana przez klub Motherwell FC. - Jestem szczęśliwy tutaj, w Motherwell, więc najpierw mój klub musiałby się zgodzić - dodał.

- Zapewniam jednak, że dyskusje o tym transferze nie mają żadnego zgubnego wpływu na mnie i zespół. Zupełnie mnie one nie ruszają. To nie w nich należy upatrywać przyczyn naszej porażki z St. Mirren - zaznaczył. Celujące w minimum drugie miejsce w lidze szkockiej Motherwell FC uległo niżej notowanemu rywalowi 1:2Celujące w minimum drugie miejsce w lidze szkockiej Motherwell FC uległo niżej notowanemu rywalowi 1:2 .