Lech Poznań do Łukasza Teodorczyka: Bądź dla nas jak Lewandowski

PRZEGLĄD PRASY. Lech Poznań kusi Łukasza Teodorczyka przykładami Roberta Lewandowskiego i Artjomsa Runevsa, których wypromował i za duże pieniądze sprzedał do klubów Niemiec. Napastnik Polonii Warszawa, któremu za pół roku kończy się kontrakt, wolałby na Zachód wyjechać już teraz - czytamy w Przeglądzie Sportowym.
Łukasz Teodorczyk jest wysoko na liście życzeń Lecha Poznań, choć jego menedżer twierdzi, że do konkretnych rozmów dojdzie dopiero po świętach. Jak pisze Przegląd Sportowy, "działacze Lecha Poznań w nieoficjalnych rozmowach powtarzają, że są już dogadani z 21-letnim zawodnikiem. Chcą zawrzeć umowę zimą i wykupić piłkarza za maksymalnie 250 tysięcy euro. Liczą na to, że właściciel Polonii Warszawa Ireneusz Król przystanie na tę propozycję - będzie wolał dostać za Łukasza Teodorczyka jeszcze jakieś pieniądze niż odsyłać go do Młodej Ekstraklasy czy reaktywowanego Klubu Kokosa i w dalszym ciągu mieć go na liście płac"

Jeśli Teodorczyk faktycznie byłby zdeterminowany i wybrał transfer na Zachód, trener Polonii Piotr Stokowiec widzi dla niego następujące rozwiązanie: - Jeśli Łukasz chciałby odejść za granicę, to najlepiej by było, gdyby podpisał teraz kontrakt, ale na najbliższe pół roku został jeszcze wypożyczony do Polonii, by przygotować się do wyjazdu, pouczyć języka - uważa szkoleniowiec, cytowany przez Przegląd Sportowy.

Więcej - tutaj.

Łukasz Teodorczyk powinien...