Lech Poznań kupił reprezentanta Estonii? Szkoci potwierdzają

Estończyk Henrik Ojamaa będzie prawdopodobnie nowym napastnikiem Lecha Poznań. Kolejorz zaproponował za grającego w FC Motherwell piłkarza 200 tys. euro, a szkocki klub się zgodził.
To właśnie Henrik Ojamaa może być napastnikiem, o którym mowa od dłuższego czasu. Szkoccy dziennikarze z "Daily Express" potwierdzili nam we wtorek wieczorem informację, iż Lech Poznań złożył ofertę w wysokości 200 tys. euro. Szkocki klub FC Motherwell zgodził się na tę transakcję.

Henrik Ojamaa to gracz młody, ma zaledwie 21 lat. Może być nie tylko klasycznym napastnikiem, ale także skrzydłowym albo ofensywnym pomocnikiem. Reprezentował Estonię we wszystkich kategoriach wiekowych, a od tego roku jest graczem jej seniorskiego składu. Debiutował w lutym w towarzyskim meczu Estonii z Salwadorem.

W swej karierze był już juniorem Derby County, a także zawodnikiem Alemannii Aachen, Fortuny Sittard i fińskiego klubu Rovaniemi Palloseura. 1 stycznia 2012 trafił do Szkocji, do FC Motherwell i w pierwszych pięciu meczach dla tej drużyny strzelił cztery gole. Do tego dodał gola i dwie asysty w Pucharze Szkocji. Jego obecny klub jest wiceliderem szkockiej ekstraklasy.

Zobacz, jak drybluje i strzela Henrik Ojamaa

Henrik Ojamaa będzie wzmocnieniem ofensywy Lecha?