Tysiące celebrytów "zrobiło Poznań" w londyńskiej hali [WIDEO]

16 tys. osób "zrobiło Poznań" w chwili, gdy gwiazdy Manchesteru City Sergio Aguero i Vincent Kompany pojawiły się na scenie podczas ceremonii wręczania nagród telewizji BBC. W imprezie wzięła w niej udział także ciężarna księżna Kate.
"Robienie Poznania" to charakterystyczne zachowanie, z którego w Wielkiej Brytanii zasłynęli kibice Lecha Poznań. Podczas meczu Ligi Europejskiej między Manchesterem City a Lechem w 2010 r. fani z Poznania wzięli się za bary i rytmicznie podskakując, wspierali swoją drużynę. Ten sposób kibicowania od poznaniaków przejęli fani Manchesteru City.

Sportową osobowością roku według BBC został brytyjski kolarz Bradley Wiggins. Cała gala była jednak bardzo długa, a jej elementem było uhonorowanie także piłkarskich mistrzów Anglii - Manchesteru City. Gdy w niedzielę na scenę w londyńskiej hali ExCel Centre wychodzili Sergio Aguero i Vincent Kompany, 16 tys. osób wstało, wzięło się za bary i "zrobiło Poznań".

W gali wzięła udział m.in. ciężarna księżna Kate. Było to było jej pierwsze publiczne pojawienie się na imprezie po wyjściu ze szpitala, do którego trafiła ze względu na męczące ją nudności. Nie wiadomo, czy księżna także "robiła Poznań".