Trener Mariusz Rumak: Chcemy pozyskać obrońcę, ale nie kosztem napastnika

- Wzmocnienie linii ataku jest naszym priorytetem - mówi trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. To znaczy, że Kolejorz wycofa się z prób sprowadzenia obrońcy, jeśli miałoby to kolidować z transferem napastnika.
Trener Kolejorza deklaruje, że klub chce pozyskać zawodnika do defensywy. - Wobec kontuzji Manuela Arboledy [zerwane więzadła krzyżowe w kolanie - przyp. red.] potrzebujemy zmiennika w obronie - mówi. - Nie chciałbym jednak, aby taki transfer odbył się kosztem napastnika. Wzmocnienie linii ofensywnej to nasz priorytet i na tym koncentrujemy się przede wszystkim.

Lech Poznań przez większość rundy jesiennej słynął z bardzo stabilnej i pewnej defensywny, która dopuściła do straty niewielu goli. W końcówce rundy jednak defensywa się posypała. Do chwili kontuzji Manuela Arboleda konto Lecha obciążało sześć straconych goli. W ostatnich czterech meczach, już bez Kolumbijczyka poznaniacy stracili kolejne osiem! To pokazuje, jakie znaczenie miała ta strata. Ostatecznie poznański Lech ma 14 straconych goli - to tyle, ile wpadło do siatki Legii Warszawa. Skuteczniejszą obronę miały jedynie Polonia Warszawa i Górnik Zabrze.

Dlatego trener Mariusz Rumak mówi: - Mimo naszych kłopotów w defensywie jestem gotów ułożyć ją z obecnych zawodników i zrezygnować z transferu obrońcy, o ile miałoby to godzić w pozyskanie napastnika.

KOGO PRZEDE WSZYSTKIM POWINIEN POZYSKAC LECH POZNAŃ?

Kogo w pierwszej kolejności powinien pozyskać Lech Poznań?