Piotr Reiss: Lechowi się nie odmawia

- Jesienią wprawdzie nie grałem wiele, ale nie odpuściłem żadnej jednostki treningowej i mam nadzieję, że po przepracowaniu okresu przygotowawczego wiosną będę miał jeszcze okazję zaprezentować się na boisku - mówi Piotr Reiss. Najbardziej doświadczony piłkarz Kolejorza przedłużył kontrakt z klubem do końca tego sezonu.
Lech Poznań oficjalnie potwierdził w piątek, że podpisał nową umowę z 40-letnim zawodnikiem. "Pierwotnie Reiss miał reprezentować barwy Kolejorza do końca roku kalendarzowego. Na mocy nowego kontraktu doświadczony snajper zostanie w drużynie do czerwca 2013 roku" - czytamy w komunikacie Kolejorza.

Poznański klub przypomniał jednocześnie, że zaoferował kontrakt Piotrowi Reissowi na wniosek trenera Mariusza Rumaka, który mówił: - Piotrek spełnia w szatni bardzo ważną rolę. Jest wzorem dla młodych piłkarzy, których w moim zespole nie brakuje. Dlatego chciałem, aby był blisko drużyny do końca rozgrywek.

W rundzie jesiennej trener Lecha nie korzystał jednak zbyt często z Piotra Reissa, który uzbierał w tym sezonie równe 90 minut spędzonych na boisku. Wchodził do gry w czterech meczach ekstraklasy: z Pogonią Szczecin, Lechią Gdańsk, Zagłębiem Lubin i Jagiellonią Białystok.

- Lechowi się nie odmawia. Jeśli trener i władze klubu uważają, że jestem potrzebny, to zrobię wszystko, aby ich nie zawieść i spełnić się w nowej roli. Jesienią wprawdzie nie grałem wiele, ale nie odpuściłem żadnej jednostki treningowej i mam nadzieję, że po przepracowaniu okresu przygotowawczego wiosną będę miał jeszcze okazję zaprezentować się na boisku - mówi Piotr Reiss.

Już wcześniej zawodnik zapowiedział, że po rundzie wiosennej zakończy karierę, a właściciel Lecha Jacek Rutkowski obiecał mu uroczyste pożegnanie.