Jacek Kiełb ma w Polonii problemy. Nie wróci już do Lecha Poznań?

Tylko jeden mecz rozegrał w rundzie jesiennej Jacek Kiełb w barwach Polonii Warszawa. Ta chce jednak stawiać wiosną na pomocnika wypożyczonego z Lecha Poznań i w przyszłości wykupić go z Kolejorza za 300 tys. zł
Jacek Kiełb został sprowadzony do Lecha Poznań latem 2010 roku po udanym sezonie w Koronie Kielce. W Kolejorzu 24-letni dziś piłkarz trafił na słabszy okres, gdy drużyna prowadzona najpierw przez Jacka Zielińskiego, a potem przez Jose Bakero słabo spisywała się w ekstraklasie. Jednocześnie błyszczała w europejskich pucharach. Błyszczał tam też Jacek Kiełb, który dał świetną zmianę w wygranym przez lechitów 3:1 pojedynku z Manchesterem City.

Wychowanek Pogoni Siedlce rozegrał w tamtym sezonie 32 oficjalne mecze (19 z jednym golem w ekstraklasie) w barwach Lecha, i więcej w lidze już dla niego nie zagrał. Był wypożyczony najpierw do Korony Kielce (trzy bramki w 19 meczach w sezonie 2011/12), a tego lata do Polonii Warszawa, niedługo po tym jak wystąpił w obu meczach Lecha z Żetysu Tałdykorgan w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Już przed sezonem trener Lecha Poznań mówił jednak piłkarzowi, żeby rozejrzał się za nowym klubem.

W zespole ze stolicy Jacek Kiełb strzelił gola w debiucie (na 3:1 w pojedynku z Lechią Gdańsk w pierwszej kolejce sezonu), a potem leczył kontuzje. Pod koniec listopada wyszedł na boisko w meczu Młodej Ekstraklasy Polonii. Dorobek w "Czarnych Koszulach" piłkarz Lecha ma więc marny, a mimo to Polonia wiąże z nim plany na przyszłość . - Zamierzam stawiać na polskich, a nie zagranicznych piłkarzy - deklaruje w rozmowie ze Sportem prezes stołecznego klubu Ireneusz Król. Wśród zawodników, na których chce stawiać, wymienia właśnie Jacka Kiełba. - Nie grał na miarę oczekiwań z powodów natury psychicznej, a ma niewielką, 300-tysięczną kwotę odstępnego z Lecha - mówi Ireneusz Król.

Dla Lecha Poznań dobrze byłoby, gdyby Jacek Kiełb: