"Fakt": Lech Poznań sprzedaje Rafała Murawskiego

PRZEGLĄD PRASY. - Klub wycenia go na milion euro, ale moim zdaniem zgodzi się na transfer za kwotę niższą o dwieście tysięcy euro - mówi o Rafale Murawskim z Lecha Poznań, cytowany przez "Fakt" "jeden ze znanych polskich menedżerów piłkarskich".
Zdaniem bulwarówki na transfer kapitana Lecha Poznań do innego klubu wskazuje kilka rzeczy. Pierwsza to niezbyt udana runda jesienna w wykonaniu Rafała Murawskiego. Druga - piłkarz już rok temu chciał odejść z Kolejorza, ale klub nie zgodził się wówczas na transfer do Anderlechtu Bruksela. Trzeci fakt to trudna sytuacja finansowa Lecha, który zdaniem "Faktu" będzie musiał w przerwie zimowej sprzedać jednego ze swoich ważnych graczy. Na Rafała Murawskiego wskazywałoby przede wszystkim to, że jest on jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy w zespole.

"Fakt" przytacza wypowiedź anonimowego menedżera: - Dostaliśmy sygnał, że Rafał jest przymierzany do sprzedaży. Klub wycenia go na milion euro, ale moim zdaniem zgodzi się na transfer za kwotę niższą o dwieście tysięcy euro.

Rafał Murawski zagrał w tej rundzie we wszystkich meczach Lecha, zawsze wychodził w podstawowym składzie, a trener Mariusz Rumak tylko raz zdjął go z boiska (w 83. minucie spotkania w Bielsku-Białej). 31-letni pomocnik strzelił jesienią jedną bramkę, w wygranym 1:0 pojedynku w Łodzi z Widzewem.

Właściciel Lecha Poznań Jacek Rutkowski tłumaczył niedawno na interia.pl słabszą formę Rafała Murawskiego krótkim odpoczynkiem reprezentanta Polski po Euro 2012. - Po zaledwie kilku dniach musiał się przygotowywać do nowego sezonu. Głowa nie zdążyła mu się oczyścić - mówił Jacek Rutkowski.

Lech sprzedaje Murawskiego

Czy Lech Poznań powinien sprzedać zimą Rafała Murawskiego?